YOGA pro duši

Spoj se s energií ve tvém těle a najdi cestu k jejímu uvolnění

Ponoř se do svého těla, a přivítej jaro,  vnímej jeho jemnost a dopřej mu plnou pozornost. Uvolníš tak nervový systém a stav zahlcení, a utvoříš odolnost a energetickou rezervu ve tvém těle, kterou potřebuješ pro provázení tvého dítěte. 

V programu zbývá ještě 0

- 18 týdnů-

bodyterapeutický prožitek těla

a návratu do bezpečí pod vedením zkušené lektorky

hluboce léčivé Integral Yogy

Yoga je uznaná efektivní terapie pro zahlcený nervový systém od předních terapeutů traumatu jako je Peter Levine, Gabor Maté nebo Bessel van der Kolk.

 

Skrze uvolnění svého těla otevíráš cestu ke zrání tvému dítěti. 

Program běží od 23. 1. 2023 do 23. 5. 2023.

Pokud se chceš přihlásit do Yogy, můžeš i později, všechny předchozí záznamy lekcí budeš mít k dispozici uvnitř facebookové skupiny. 

Integral yoga a body terapeutické techniky k nalezení vnitřní radosti a propojení

pod vedením celostní terapeutky řeči a komunikace, yogínky a body koučky a

klinické logopedky Martiny Kolmanové. 

 

Specializuji se na provázení rodičů a terapeutů

jedinečných dětí s potížemi na úrovni těla a nervového systému a také v komunikaci. 

Je to první cvičení, u kterého jsem vydržela pět měsíců. Živé online setkani jsem si dopřála vždy, protože já se na to prostě těším. Tvůj uklidňující hlas, souvislosti, které nám předáváš mně moc vyhovují i to, jak učíš být k sobě vnímaví a jemní, to jsem zatím při žádném cvičení nezažila. Máš naprostou pravdu, že cvičit doma bez srovnávání je opravdu nej. Konečně mám své místečko, které jsem si krásně zútulnila. Až po několika týdnech od začátku jsem si uvědomila, že mně jdou emoce hodně ven, hlavně zloba, kterou jsem dříve potlačovala. Cítím, jak se z těla odplavilo spoustu bolesti. Moje tělo je pružnější a silnější a pevnější. I moje letitá masérka se mě ptala, co dělám, že mám tak krásné svaly. Některé pozice mně ze začátku vadily, ale dnes už si je užívám. Ani nevím, kde nastala ta změna, protože já po tvých lekcích nejsem vyřízená, že bych tak moc posilovala. A přitom se to postupně děje, v jemnosti a to je asi celé kouzlo. Řekla bych, že mně mysl častěji dovoluje jen tak být. Přeji si žít úplně obyčejný, šťastný život a více se propojovat se svým mužem a čerpat od něho pocit bezpečí a lásku. Magda
Magda Z.

KDO JSEM?

Martina Kolmanová

Fascinuje mě komunikace na všech úrovních a poslední roky hluboce zkoumám komunikaci mezi tělem, myslí a duší a pozoruji mezi těmito částmi propojení. Vnímám jak se jejich nesoulad odráží v naší komunikaci se sebou samými i s lidmi okolo.  Integral yoga mně pomohla nalézt harmonii těchto částí a také pravdivé vyjádření sebe sama jako základ mého zdraví, vnitřního klidu a pocitu bezpečí bez ohledu na podmínky, které mi život nachystal.  Vyléčila mě z dvanáctileté chronické bolesti a dodala mně odvahu projevit sebe. Jsem tímto prožitkem dojatá a s radostí a vděčností ho předávám všem, kteří pro sebe hledají laskavost, touží po nalezení klidu a uvolnění a chtějí být sami před sebou pravdiví.  Pokud jsi to ty, vítám tě na cestě ke tvé duši, k sobě domů.

3 lotusy programu

18 LEKCÍ YOGY pro duši s meditacemi 

Lekce jsou 60 minut a budou probíhat živě na zoomu. Vždy dostaneš také záznam uvnitř facebookové skupiny, dle kterého můžeš v průběhu týdne znovu cvičit. Na konci každé lekce proběhne hluboká meditace zaměřená na posílení tvého těla, mysli a na směřování tvé duše. Meditace jsou také soustředěné na posílení vztahu k sobě a tvému dítěti. 

Cvičení bude probíhat pravidelně v úterý od 18.30 - 19.30 hodin. 

Program začíná  21.1.  2023 končí 23. 5. 2023. 

Vědomí těla

V tomto běhu Yogy pro duši se budeme společně nořit do lásky k tělu. Vědomí těla - naučíme se přijímat své pocity a emoce. Nebránit jim a nechat je volně plynout. 

Propojíme se s hlubokou podstatou nás samotných a zpřátelíme se svým tělem. To, jaký k němu máme vztah, se odráží na naší sebehodnotě, důvěře, na naší životní síle. Ale také na vztahu k tělu dítěte a druhých lidí. Naučíš se být v souladu s jednotlivými částmi svého těla, ale také se smyslovým vnímáním, které je pro každého jedinečné.

Co víc získáš?

Součástí programu je facebooková skupina. Ty si její součástí a já do ní budu v průběhu programu pravidelně vstupovat a sdílet s vámi postřehy, myšlenky, které se vztahují k yoze, dechu, tělu, mysli a duši. 

Současně v této skupině budeš mít k dispozici záznamy ze cvičení. Je to bezpečný prostor, kde můžeš sdílet své postřehy a svou cestu těla a duše. Tato skupina je tu pro tebe a to jak ji využiješ je na tobě. Je otevřená, bezpečná, laskavá a uzavřená. 

Co ti program přinese?

V každé části tvého těla je uložen tvůj příběh. 

Uvolnění těla ti přináší léčení do míst, která potřebují tvou pozornost.

 • Uvolnění tvého těla a emocí
  A utváření prostoru uvnitř sebe pro proudění lásky a respektu.
 • Hluboké propojení s tvým tělem
  A naslouchání jeho řeči.
 • Napojení se na sebe a svou duši
  S pokorou ke své cestě poznání.
 • Snížení hladiny stresu v těle
  Přinášející laskavost do tvých činů.
 • Zesílení vztahu ke tvému dítěti
  V závěrečných meditacích tě povedu k přijetí sebe a dítěte.
 • Vnitřní klid a mír
  Prostor prázdna, kde je nic a současně vše.
 • Pochopení jednoty světa
  A vnímání sebe ve světě okolo sebe.
 • Výběru dobra v každém okamžiku
  S vědomím, že konáme to nejlepší, co v daný čas dokážeme.
 • Laskavost, přijetí a pokoru
  Žití v každodenosti přítomného okamžiku.
 • Vědomí volby ve tvém životě
  Naučíš se nejen důvěřovat životu ale také uskutečnit vědomé volby, které jsou ve tvůj prospěch.

Co o lekcích Yogy pro duši říkají?

V prvním běhu jógy jsem byla plná napětí a zuřivosti, teď už je to naprostá pohoda. Nikdy by mě nenapadlo, že moje tělo je tak moc stažené emocemi. Je zajímavé pozorovat, jak třeba u Sfingy je velké rozpětí mezi místem, kde už se necítím komfortně a mezi místem, kam se "na sílu" můžu dostat (a pak mě bolí v kříži).
Jana
Na úrovni těla: velmi oslabené tělo na začátku, nyní pevnější, stabilnější, pružnější. Na úrovni mysli: na začátku roztěkanost, nemožnost zpomalit, zastavit se. Nyní radost se do tohoto stavu přesunout. Na úrovni duše: prošla jsem si uvolněním určitých částí spojených s pláčem a jsem nadšená na další cestu, kterou mi yoga pro duši otevře dál
Deniska
Velmi doporučuji hodiny jógy s Marťou. Kurz, který jsem absolvovala byl ve večerních hodinach. Lekce byly velmi příjemné a byly uzpůsobeny i pro začátečníky. Každý si ale muže vždy zkusit komplikovanější cvik, tak aby mu úroveň vyhovovala. Marťa má velmi příjemný hlas a vše vysvětlí do sebemenších detailu. Musím rict, ze jsem se asi poprvé setkala s úvodem v józe, na který měla Marťa vždy připravené nějaké povídání o tom co se v lekci bude dít a na co se budeme soustředit. Nejvíc mi pomohly relaxace na závěr, které Marťa vede skvěle a opravdu mi pomohly uvolnit mou mysl, coz jsem velmi potřebovala. Děkuji mockrát!
G.K.
S Martinkou cvičím jógu online a je to skvělé.. pomalé vnímavé a s jemným vedením. Konečně se mi trochu daří dostávat se do těla a zpomalovat.
Lída
Domácí yoga a já kupodivu pozoruju, že zpomalují i v jiných oblastech a nemám potřebu se tolik přejídat. A také vidím, jak náročné období mám za sebou.
Magda

Co vám o své yoze pro duši povím já?

Yogu tvořím ve flow, obvykle pár dní před vnímám, co bude obsahem další lekce. Takže vám dopředu toho moc neprozradím, ale prozradím vám to vždy na začátku lekce. Sama se v průběhu lekce dostávám do hluboké meditace ve které jsem otevřená přijímání a tak se lekce formuje v samém procesu. Věřím tomu, co ke mně přichází a v předchozích ročnících jsem se naučila odpoutat se od toho, co chci já a co si myslím, že je to nejlepší a čekám na to, jak to vidí vyšší moudrost. Vím, jakkoli to zní pro vás, já dnes v tomto proudu tvořím úplně vše, čeho jste svědkem na sociálních sítích.

A v yoze tomu není jinak.

Ale i přesto dodržuji přijatý a mně velmi příjemný postup Integral yogy. V pozicích setrváváme delší čas, aby došlo k uvolnění fascií /šlach, které stahují naše tělo/ a také k hluboké aktivaci receptorů v tkáních, které nám dávají vědomí bezpečí a také mapy těla. Jednoduše informují mozek o tom, co tělo dělá a kde je. Mozek má rád, když je informovaný a pak v řízení nezmatkuje. A vy tak na konci lekce můžete procítit silné uvolnění ale také klid a pocit lásky a bezpečí.

Mysl, tělo a duše splývají v jeden celek.

Do yogy otiskuji ale také sebe. Svou každodenní zkušenost s mým tělem, které mě provázelo dvanáct let intenzivní bolestí. Dávám tedy velký důraz na to, abych ve vás uvolnila napětí, nastavila vám správně svalové řetězce v těle, abych vás naučila vnímavosti k vašemu tělu a abych vám ukázala spouštěče stresu i to, jak se naše tělo dokáže učit a co je na něho už opravdu moc náročné. Děje se to přirozeně a s lehkostí.

Formujeme při každé lekci hluboké cítění těla a učíme se o svém těle. Každý sám. Pro každého je tato zkušenost jedinečná. Na konci lekce probíhá meditace, mnohdy je na určité téma, které se vztahuje k našemu životu. Jsem zaměřena na tzv. tělové meditace, zažíváte v nich pocit hlubokého propojení a léčení vašeho těla a také na meditace, které posilují vztah maminka a dítě. Miluji to, jak lekce probíhají a sama sebe nechávám překvapit tím, co přijde.

Je to cesta dobrodružství a důvěry v život samotný. 

Jak bude cvičení probíhat?

Cvičit budeš z pohodlí svého domova. Lekce yogy jsou online. Potřebuješ buď počítač, mobil nebo ipad, aby si mohla lekci pohodlně sledovat. Hudbu při cvičení /z důvodu lepší kvality a také autorským právům/ si pouští každý na svém počítači při cvičení. Dozvíte se jak na to při první lekci.

Vždy vám bude konkrétní hudba doporučena. Vybrat si můžete samozřejmě jakoukoli vaši oblíbenou. 

 

Lekce proběhne živě na zoomu. Zoom odkaz k přihlášení na lekci vám přijde v samostatném e-mailu po zaplacení, spolu s odkazem pro vstup do facebookové skupiny. O nadcházející lekci vás upozorníme postem uvnitř facebookové skupiny, kde najdete druhý den také záznam lekce pro ty, kteří se nemohou účastnit živě.

 

Jak dlouho uvidíš záznam?

Ti, kteří si zakoupí roční balíček mají záznamy k dispozici do 31. 7. 2023.  Pro ty,  kteří si zakoupily kratší balíček budou mít záznamy lekcí dostupné do 30. 6. 2022 a tímto dnem jim také skončí členství ve facebookové skupině. 

Cena programu

Půlroční členství v programu

Počet lekcí:

18 - 10 živých lekcí a 8 lekcí ze záznamu ve fb skupině

Cena:

3060 Kč bez DPH

Cena za lekci:

170 Kč bez DPH

Platnost:

od 23.1.2023 do 31. 7. 2023

+ záznamy lekcí pouze po dobu členství  do 31. 7. 2023

Nejčastější otázky k programu

 • YOGU JSEM NIKDY NECVIČILA, ZVLÁDNU PROGRAM?
  Ano, pozice, které v programu budou jsou pro začátečníky a mírně pokročilé. Tyto pozice nejsou výrazně náročné na provedení, ale vyžadují mírnou fyzickou kondici, která se však s pravidelným cvičením bude také proměňovat. Cílem Integral yogy není výkon ani složité polohy těla ale spíše plný prožitek uvolnění.
 • YOGU JSEM CVIČILA, ČÍM JE PRO MĚ PROGRAM NOVÝ?
  Yoga se velmi často cvičí rychlejším tempem nežje vhodné a pak plný prožitek uniká. Tělo ani mozek se na rychlé tempo nedokáže adaptovat tak, aby si z něho vytěžila to, co je možné. Právě pomalé tempo přináší maximální uvolnění, ale také posílení svalů. Hluboký prožitek, který lze nazvat pohybovou meditací.
 • JAKÉ VYBAVENÍ POTŘEBUJI?
  K yoze je vhodné mít yogovou podložku, která se nesmeká. Dále také 2 polštářky a deku. Pokud víš, že máš v těle pohybové omezení, pak ti doporučím také koupit yogové bloky.
 • MŮŽE SE MNOU CVIČIT NĚKDO DALŠÍ?
  ANO, cvičení se může účastnit jakýkoli člen rodin. Na yoze vídáme tatínkky i děti :).
 • NEMÁM RÁDA POMALÝ POHYB
  Chápu, naše tělo i společnost je navyklá na rychlé tempo právě proto, že máme v krvi vysokou hladinu stresových hormonů, které naše tělo pohání k výkonu. Je to jejich úkol. Zpomalení pohybu může být zpočátku nepříjemné, vyvolávat pocit napětí, ale pokud se otevřeš prožitkum který leží za tímto pohybem, objevíš jeho sílu, krásu i energii, kterou přináší. K tomu je navíc ohromně uvolňující a léčivý pro tvé tělo i mysl.
 • NEJSEM MOC PRUŽNÁ A MÁM BOLESTI
  To je naprosto v pořádku. V Integral yoze tě povedu jemně a něžně tak, aby se tvé tělo uvolnilo a otevřelo a tím také léčilo. Naučím tě, jak se v dané pozici chránit nejen správnou pozicí ruky a nohy, ale také respektováním hranic svého těla. Tímto způsobem se můžeš v osobním životě zbavit tělesné bolesti. Tvoje tělo ji už nebude potřebovat.
 • NEHODÍ SE MI TERMÍN
  Každá lekce má záznam a ten uveřejním den po skončení lekce. Dostupný je do konce června 2022 uvnitř facebookové skupiny.

Yoga znamená spojení

Integral yoga propojuje tělo - mysl - duši skrze dech. Jednotlivé ásany v Integral yoze jsou protkané pomalým rytmem tvého dechu, volným a jemným pohybem těla doprovázené hlubokými vnitřními prožitky plné přítomnosti, bezpodmínečné lásky k sobě samé i tělesného uvolnění. Integral yoga propojuje pohyb těla s meditací a jejím cílem je přenést tyto prožitky do běžného života. Zakladatelem této yogy je Swami Satchinananda, jehož žákem je C.M.Brown, můj učitel. 

"Integral yoga means easeful body, peaceful mind and useful life."  S.Satchinananda