"PROŽIJ SÍLU UVOLNĚNÍ "

 

Nech se provázet do vlny pocitů naplnění, radosti a lásky uvnitř tvého těla. 

 

- 12 týdnů pohybové meditace -

Dle Terapie Celostní komunikace

Integral yoga a body terapeutické techniky k nalezení vnitřní radosti pod vedením

celostní terapeutky řeči a komunikace, yogínky a body koučky Martiny Kolmanové. 

 

Mojí vášní je komunikace. Naše tělo komunikuje mnoha různými způsoby, my jsme zvyklé naslouchat spíše řeči slov než pocitů. A právě pocity jsou řečí těla, na které neznáme slova, protože je neumíme žít. Ve chvíli, kdy jim dokážeme naslouchat, nejen že uklidníme náš neklidný nervový systém, věnujeme mu plnou péči a pozornost tak, jako malému dítěti, které je rozrušené.

 

Nalezneme skrze tento nový jazyk kus sebe sama, který nám schází. Náš život má mnoho vrstev. A pokud poznáme své tělo a naučíme se jeho řeči, pocítíme v našem životě nárůst důvěry, klidu, uvolnění, radosti i lásky.

 

To, po čem lidé obvykle touží, mají uvnitř sebe a svého těla na dosah. 

Jen k tomu neznají cestu. 

 

V lekcích Yogy pro duši vycházím z konceptu Integral yogy, který doplňuji o bodyterepeutické techniky, stimulaci vestibulárního systému a propriocepce, kouzelných doplňků, které naše tělo potřebuje mít plně funkčí, aby se cítilo v rovnováze a bezpečí. 

 

Pak už si nemusíte jen přát, ale začnete to, po čem toužíte skutečně žít. 

Yoga je jeden z hlavních nástrojů pro léčení duše, těla i mysli. 

 

 

Yoga znamená SPOJENÍ.

Integral yoga propojuje tělo - mysl - duši skrze DECH. Jednotlivé ásany v Integral yoze jsou protkané pomalým rytmem tvého dechu, volným a jemným pohybem těla doprovázené hlubokými vnitřními prožitky plné přítomnosti, bezpodmínečné lásky k sobě samé i tělesného uvolnění.

Integral yoga propojuje pohyb těla s meditací a jejím cílem je přenést tyto prožitky do běžného života. 

Zakladatelem této yogy je Swami Satchinananda, jehož žákem je C.M.Brown, můj učitel. 

"Integral yoga means easeful body, peaceful mind and useful life."  S.Satchinananda

Program poběží od 10. 3. 2022 do 26. 5. 2022.

Co je součástí programu?

12 lekcí yogy 

Yoga je životní styl uvolění

 

Lekce jsou 70 minut a budou probíhat on-line. Živě na zoomu. Vždy dostaneš také záznam uvnitř facebookové skupiny, dle kterého můžeš v průběhu týdne znovu cvičit.

Cvičení bude probíhat pravidelně

ve čtvrtek od 18.30 - 19.40 hodin. 

Lekce budou probíhat od 10. 3. 2022 do 25. 5. .2021.

Síla dechu

Jaro bude o dechu. K tomuto běhu programu jsem se rozhodla přistoupit především z pohledu dechu a jeho léčivé síly pro naše tělo. 

Všechny lekce budou věnované právě tomuto elementu. Můžete se těšit na prožitek léčivé síly dechu, naučíte se ho efektivně směrovat na určitá místa ve vašem těle. Poznáte jakou sílu má dech na vaše svaly, kostru a také vaši životní sílu. Jak krásně umí uvolnit emoce a léčit vás zevnitř.   Prodýcháme se do zdraví a do radosti. 

Co ti program přinese?

Každá část tvého těla potřebuje tvou pozornost. 

 

 • Uvolnění tvého těla a emocí.
  A utváření prostoru uvnitř sebe pro proudění lásky a respektu.
 • Hlubokého propojení s tvým tělem
  A naslouchání jeho řeči.
 • Napojení se na sebe a svou duši
  S pokorou ke své cestě poznání.
 • Nízké hladiny stresu v každodenním životě
  Přinášející laskavost do tvých činů.
 • Vnitřního klidu a míru.
  Prostor prázdna, kde je nic a současně vše.
 • Pochopení jednoty světa.
  A vnímání sebe ve světě okolo sebe.
 • Výběru dobra v každém okamžiku.
  S vědomím, že konáme to nejlepší, co v daný čas dokážeme.
 • Laskavosti, přijetí a pokory.
  Žití v každodenosti přítomného okamžiku.

Tvě tělo je tu pro tebe. Tvá mysl je tu pro tebe. Tvá duše je tu pro tebe. 

 

Velmi doporučuji hodiny jógy s Marťou. Kurz, který jsem absolvovala byl ve večerních hodinach. Lekce byly velmi příjemné a byly uzpůsobeny i pro začátečníky. Každý si ale muže vždy zkusit komplikovanější cvik, tak aby mu úroveň vyhovovala. Marťa má velmi příjemný hlas a vše vysvětlí do sebemenších detailu. Musím rict, ze jsem se asi poprvé setkala s úvodem v józe, na který měla Marťa vždy připravené nějaké povídání o tom co se v lekci bude dít a na co se budeme soustředit. Nejvíc mi pomohly relaxace na závěr, které Marťa vede skvěle a opravdu mi pomohly uvolnit mou mysl, coz jsem velmi potřebovala. Děkuji mockrát! G.K.

Cena 12 týdenního programu Yoga pro duši. 

Je 2280,- bez DPH /190Kč za lekci/

Začínáme ve čtvrtek 10. 3. 2022 v 18.30. 

 

Zoom odkaz k přihlášení vám přijde v samostatném e-mailu po zaplacení, spolu s odkazem pro vstup do facebookové skupiny. 

Časté otázky

 • YOGU JSEM NIKDY NECVIČILA, ZVLÁDNU PROGRAM?
  Ano, pozice, které v programu budou jsou pro začátečníky a mírně pokročilé. Tyto pozice nejsou výrazně náročné na provedení, ale vyžadují mírnou fyzickou kondici, která se však s pravidelným cvičením bude také proměňovat. Cílem Integral yogy není výkon ani složité polohy těla ale spíše plný prožitek uvolnění.
 • YOGU JSEM CVIČILA, ČÍM JE PRO MĚ PROGRAM NOVÝ?
  Yoga se velmi často cvičí rychlejším tempem nežje vhodné a pak plný prožitek uniká. Tělo ani mozek se na rychlé tempo nedokáže adaptovat tak, aby si z něho vytěžila to, co je možné. Právě pomalé tempo přináší maximální uvolnění, ale také posílení svalů. Hluboký prožitek, který lze nazvat pohybovou meditací.
 • JAKÉ VYBAVENÍ POTŘEBUJI?
  K yoze je vhodné mít yogovou podložku, která se nesmeká. Dále také 2 polštářky a deku. Pokud víš, že máš v těle pohybové omezení, pak ti doporučím také koupit yogové bloky.
 • 90 MINUT LEKCE JE NA MĚ MOC
  Lekce integral yogy se skládá z úvodní masáže a zahřívacích technik, cca 15-20 minut, ale také krátké meditace. Aktivnější cvičení je cca 20 - 30 minut. Závěrečná meditace je 15 minut.
 • NEMÁM RÁDA POMALÝ POHYB
  Chápu, naše tělo i společnost je navyklá na rychlé tempo právě proto, že máme v krvi vysokou hladinu stresových hormonů, které naše tělo pohání k výkonu. Je to jejich úkol. Zpomalení pohybu může být zpočátku nepříjemné, vyvolávat pocit napětí, ale pokud se otevřeš prožitkum který leží za tímto pohybem, objevíš jeho sílu, krásu i energii, kterou přináší. K tomu je navíc ohromně uvolňující a léčivý pro tvé tělo i mysl.
 • NEJSEM MOC PRUŽNÁ A MÁM BOLESTI
  To je naprosto v pořádku. V Integral yoze tě povedu jemně a něžně tak, aby se tvé tělo uvolnilo a otevřelo a tím také léčilo. Naučím tě, jak se v dané pozici chránit nejen správnou pozicí ruky a nohy, ale také respektováním hranic svého těla. Tímto způsobem se můžeš v osobním životě zbavit tělesné bolesti. Tvoje tělo ji už nebude potřebovat.
 • NEHODÍ SE MI TERMÍN
  Každá lekce má záznam a ten uveřejním den po skončení lekce. Dostupný je do konce června 2022 uvnitř facebookové skupiny.

Yogu tvořím ve flow, obvykle pár dní před vnímám, co bude obsahem další lekce. Takže vám dopředu toho moc neprozradím, ale co už proběhlo a bude se dít v další lekci můžete vidět zde. Do yogy otiskuji svoji každodenní zkušenost s mým tělem, které mě provázelo 12 let intenzivní bolestí. Dávám tedy velký pozor na to, abych ve vás uvolnila napětí, naastavila vám správně svalové řetězce v těle, abych vás naučila vnímavosti k vašemu tělu a abych vám ukázala spouštěče stresu i to, jak se naše tělo dokáže učit a co je na něho už opravdu moc náročné.