fbpx

Laskavý a jemný hlas

je lékem pro duši a uvolní také tělo a nervový systém dítěte.

MEDITACE

Léčivá síla 

hlasu

Tuto meditaci si již zakoupilo 0 lidí

Hlas nese zprávu o bezpečí

Hlas je tvořen celým tvým příběhem. Odráží se v něm tvá životní cesta, prožitky, které ji lemovaly, ale také to, jakým způsobem prožíváš dnešní den. Tvůj hlas v sobě nese sílu intuice a vnitřní jistoty. Nese v sobě ale také pocity selhání a nejistoty, obavy a ohrožení i potřebu ochrany. Je v něm uložena bolest, kterou jsi ve vztahu k sobě samé prožila nebo ve vztahu ke svému dítěti. Je v něm uložena úzkost. To vše proměňuje jeho zvuk a to působí nejen na tebe, ale také na tvé dítě. 

Kapky tvého hlasu dopadají na jeho kůži a dotýkají se vnitřních organů jeho těla. Zda hlas člověka, který promlouvá, přináší pocit uvolnění nebo napětí, záleží do velké míry na tom, v jakém vnitřním rozpoložení se mluvčí a jeho nervový systém nachází. A tento prožitek, který nese hlas, vyhodnotí náš nervový systém a zareaguje na něj.

 

Uvolněním nebo stažením. Naše psychická pohoda přímo ovlivní to, jak se nastaví nervový systém dítěte vůči světu samotnému.

Sluchové vnímání zajišťuje spuštění stavu ohrožení nebo uvolnění se do bezpečí uvnitř našeho těla 

Co to znamená?

V případě, že náš mozek vyhodnotí zvukový signál jako ohrožující, dochází ke stažení svalů našeho těla, zrychlení srdečního tepu, k uvolnění glukosy do svalů a zahájení bojové reakce, jejíž cílem je ochránit naše tělo. Tato reakce se projeví tak, že dítě např. na hlas rodiče nereaguje, odbíhá, stahuje se, vymezuje se odporem nebo slovy nekřič, nemluv, běž pryč nebo prostým pláčem a křikem. 

Jak se útěk projevuje?

Dítě samo je pak zavaleno do pocitu zahlcení, které způsobí biochemická hormonální reakce v jeho těle.  A tímto projevem se pouze snaží z dané situace uniknout. Děti, které mají nezralý nervový systém mají často nezralé sluchové vnímání, které se projevuje zvýšenou citlivostí na zvuk jako takový. A proto hlas rodiče vnímají velmi citlivě, podobně jako hlas terapeuta nebo učitele či sourozence. Z tohoto důvodu je velmi žádoucí, aby rodič pečoval o své tělo a tvořil v sobě stav uvolnění, který mu dovolí také používat uvolňující a jemný hlas, který bude k dítěti prostupovat jemně a hladivě a otevírat jeho sluchové vnímání k přijímání. Současně s tím je nutné také podpořit zrání sluchového vnímání u dítěte samotného /čemuž věnujeme pozornost v individuálních terapiích/. Zde rodičům nabízíme cestu, jak ovlivnit a uvolnit prožitky, které leží za slovy. 

Uvolněný a příjemný hlas je tvořen v uvolněném těle. 

A právě meditace sama na tělo působí. Ženy, které ji vyzkoušely popisují různé části těla, kterých se meditace dotkla a uvolnila fyzické bloky. Ať už se jednalo přímo o místa, která s tvorbou hlasu přímo souvisí, jako je hrdlo, hrudník nebo břicho a ústa, ale také pánev i dolní polovina těla. Ze sdílení žen je zřejmé, že meditace si  u každého nalézá místa, která jsou potřeba uvolnit. 

Na uvolněný a jemný hlas zareaguje tvé dítě...

Pozorování změn v okolí, které se odrazily na chování dítěte, které ženy popisují. 

 • Větší naslouchání hlasu rodiče ze strany dítěte.
 • Menší potřeba se vymezit a reagovat bojovně na sdílení rodiče ze strany dítěte.
 • Otevření se ke sdílení pocitů a delší konverzaci.
 • Sdílení, že rodič je uvolněný a tolik nekřičí.

Co sdílí ženy o svém prožitku z meditace Léčívá síla tvého hlasu...

 • Našla jsem větší jistotu a odvahu řikat to, co si myslím
 • Přestala jsem vnímat svůj hlas jako nepříjemný.
 • Objevení hlubších zdrojů potíží se svým hlasem a mluvním projevem a otevření se do další cesty sebepoznávání a uvolnění.
 • Postavila jsem se konečně s odvahou za svého syna.

Ze sdílení žen ...

Meditaci bych přirovnala k autogennímu tréninku, Už během prvního poslechu meditace se mně tělo krásně uvolnilo a tlak a bolest zůstala jen ve spodní části pánve, kde mám velký blok. Prvních pár minut pro mě bylo těžké zklidnit mysl, pak najednou rup a bez jakékoliv snahy jsem pocítila klid. Uvolnění. Jakobych se propadla do měkoučké vaty. Co se týká komunikace s druhými, tak jsem klidnější, jemnější v komunikaci se 16 letým synem a to je největší změna u mě. Nemám tolik potřebu útočit na něj, bránit se při jeho slovních výjevech. Jsem jistější v tom co řeknu a nebojím se vyslovit svůj názor i ve vztahu k synovi, u kterého jsem vnímala vnitřní obavu při mém vlastním sdílení. Táňa Pospíšilová Následující dny jsem mluvila klidněji, změnila jsem i styl komunikace. Při vypjatých situacích jsem dokázala zachovat chladnou hlavu a tón hlasu tak, že syn zůstal v pohodě a komunikoval se mnou. Syn už na mě nevyjíždí. Dokážeme se zase domluvit a také mluvit o pocitech. Dostala jsem do ruky záchranný kruh, který mohu používat neustále. Proto vše, co mně meditace přinesla bych ji doporučila všem.
Táňa Pospíšilová
Tato relaxace na mě působí velmi uklidňujím dojmem. Pouštím si ji pravidelně a cítím se jako by mi rostla křídla. Zpívala jsem svému synovi, když byl miminko, ale jako batole už mi to nechtěl dovolit. Tak jsem zkoušela změnit téma písniček a přidat do nich auta a vlaky. Nepomohlo to. Asi cítil můj tlak, že bych to měla "dělat takhle správně" jako podporu logopedie. Tak jsem to vzdala. Po poslechu relaxace léčivá síla hlasu jsem přišel čas zpívat Vánoční koledy. Nemám dobrý hudební sluch, ale najednou mi přišlo přirozené zpívat mnohem hlubším hlasem, než obvykle. A synovi to nevadilo. A nezpívala jsem pro něj, ale pro sebe. Ale víte, co je nejlepší? V tomto období si začal sám od sebe hrát na to, že zpívá. Ná - ná - na na ná... Nemá to žádnou známou melodii, je to jeho píseň, jeho načasování, jeho radost. Nezpíváme ještě společně, ale už u nás doma neplatí zákaz zpívání. Martino, díky.
Magda Olšinská
Meditaci jsem chtěla vyzkoušet z důvodů citlivosti mé dcery na můj hlas, propojení se s ní a zároven jsem již sama dlouho toužila můj poměrně hrubý hlas unaveného rodiče zjemnit. Meditaci jsem proto přijala s velkým nadšením a poslouchala ji pravidelně. U poslechu jsem měla pocit klidu, který se mi promítl v poměrně krátké době do denního života. Celkový poslech mě navedl krok po kroku na jakou část se soustředit. Bonusem meditace je úžasná hudba, která celou meditaci v pozadí doprovází. Zanechala ve mě něco velmi silného. Dcera se na mě již několikrát usmála a je v mé přítomnosti více uvolněná /a já také/. Za to jsem velmi vděčná. Meditaci bych proto doporučila poměrně velkému spektru lidí. Jsem si jistá, že ve Vás zanechá něco významného alespon v jedné z částí meditace. Také jsem si jistá, že se k meditaci budete vracet. Mým cílem byla proměna mého hlasu, meditace mi však přinesla něco jiného, pocit klidu. Možná to není o tom co chceme, ale o tom co skutečně potřebujeme.
Dagmar B.
Meditace ke mně přišla v tu nejlepší dobu, kdy jsem řešila zhoršení komunikace mezi mnou a synem s ADHD, PAS a hypersenzitivitou. Ten je celý život velmi háklivý na tón hlasu. Poslední dobou mně nešlo můj hlas zkrotit a nereagovat vznětlivě z celkově náročné rodinné situace. Jsem velmi vděčná. Meditace mně přinesla zklidnění duše, víru, že to zase bude dobré. Martiny hlas na mě působil léčivě a ozdravně. Ihned př prvním poslechu mně roztálo srdce a já jsem prožívala lásku a silné spojení se synem a byla jsem naplněná klidem a nadějí. Následující dny jsem mluvila klidněji, změnila jsem i styl komunikace. Při vypjatých situacích jsem dokázala zachovat chladnou hlavu a tón hlasu tak, že syn zůstal v pohodě a komunikoval se mnou. Syn už na mě nevyjíždí. Dokážeme se zase domluvit a také mluvit o pocitech. Dostala jsem do ruky záchranný kruh, který mohu používat neustále. Proto vše, co mně meditace přinesla bych ji doporučila všem.
Bibiana Vysoužilová
Celkově si myslím, že jsem se dotkla zásadního bloku. Můj syn má vývojovou poruchu. Já sama pracuji s klientkami, jsem laktační poradkyně a dula. Hlas je tedy důležitou součástí mé práce. Blok bude asi hluboký a bude to chtít soustavnou práci. Díky tvé meditaci jsem si uvědomila, že jsem svůj hlas i já sama vnímala jako nepříjemný. Jen když byly děti malinké, tak jsem ho vnímala, že je pro ně konejšivý. Jenže jak rostou a já víc křičím, tak už to tak samozřejmě není. Moc děkuji, že jsem díky této meditaci objevila blok, který jsem vůbec netušila, že mám, i když na různých blocích pracuji už dlouho.
Lucie Pospíšilová
Meditaci Léčivá síla hlasu jsem vyzkoušela díky dobrým zkušenostem s jinými meditacemi Martiny Kolmanové, které mi pomohly proměnit nepříjemné životní prožitky a trauma. Při poslechu jsem se velmi rychle zklidnila a postupně i uvolnila. Meditace plynula příjemným tempem, v každé chvíli jsem měla dost času pro vnímání emocí a pocitů v těle. Během několika dnů jsem začala pozorovat první změny. Dříve jsem byla ve slovním i písemném projevu zbrklá, což někdy přinášelo nepříjemné situace. Teď už necítím nutkání ihned reagovat a získávám tím prostor k lepšímu vyjádření. Také rodina si všimla, že jsem klidnější a mírnější nejen v komunikaci, ale i v chování. Meditace Léčivá síla hlasu je ideální pro každého, kdo chce proměnit svůj projev.
Jana Š.

O MEDITACI


Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co ti meditace přinese?


Uvolnění těla a hlasu a sladění pravdivost tvé komunikace.

Postupné nalézení důvěry a síly v sobě samé. 

Neverbální komunikace je starší než slovní komunikace. Pokud používám ke svému dítěti slova a přitom svým tělem /výrazem obličeje a hlasem/ komunikuji současně stav ohrožení a napětí. Dítě věnuje pozornost stavu ohrožení a ne slovům, která mu přináším. Aby se dítě mohlo uvolnit, je potřeba aby hlas korespondoval se slovy a současně se stal jemným a hladivým.
 

Rodiny dětí s neurovývojovými potížemi uvádí při pravidelném poslechu zlepšení reakce dítěte na komunikaci rodiče a také otevřenost dítěte ke sdílení a mluvnímu projevu.

 • Hluboký prožitek na úrovni těla
 • Poznání míst, ve kterých se ukládá napětí ve tvém těle a jejich postupné uvolnění.
 • Odhalení prožitků, které se podílely na vzniku tohoto napětí. Přijetí a uvolnění.
 • Postupnou proměnu tvého hlasu, která se bude působit na dítě a jeho tělo.
 • Nalezení síly svého hlasu k vlastnímu sebevyjádření.

Meditace Léčivá síla hlasu je cesta,

která ti pomůže najít tvůj laskavý hlas.


Je to nástroj, který můžeš používat denně. A prostupovat více do svého těla a vnímat, jak pro tebe meditace působí. Hudba, která ji doprovází je doslova andělská. Ošetříš své smysly, dáš si pocit opory těla a maximální důvěry, kterou v sobě můžeš naplnit. Dopřeješ si pozovolné uvolnění se do síly svého hlasu. To v průběhu poslechu meditace v délce 29 minut.

Pro koho je meditace určena?


Pro všechny ženy, které jsou v kontkaktu s dětmi, které používají svůj hlas jako terapeutický nástroj. Je určena především pro rodiče dětí s komunikačními potížemi ale také pro učitele, průvodce a terapeuty. 

Cena meditace


Cena meditace je 590 Kč bez DPH