fbpx

Pozvi vědomý vztek do svého života

a vrať mu jeho pečující sílu. 

MOMENTÁLNĚ NENÍ STANOVEN DALŠÍ TERMÍN WORKSHOPU.

Zanechej nám na sebe kontakt a my se ti ozveme, jakmile stanovíme další opakování workshopu. 

Na workshop Propusť svůj vztek jsem se přihlásila, protože v dětství jsem uměla vztek vyjádřit, ale s dospíváním jej začala potlačovat. To občas vedlo k nekontrolovaným výbuchům. Workshop byl pro mě prožitkový, překvapila mě síla některých emocí. Zjistila jsem, že neumím odejít z nepříjemných situací nebo se vhodně bránit. Naučila jsem se několik technik, ze kterých jsem si pro sebe vybrala ty, které se mnou nejvíc ladí. Během několika dnů jsem měla možnost sledovat změny ve svém prožívání vzteku, když se mě snažil jeden člen rodiny zatáhnout do svých nepříjemných politických diskusí. Podařilo se mi udržet emoční i fyzický odstup a hlavně se pak neobjevily myšlenky, jak jsem měla/neměla reagovat.
Jana Š.
Když mi přišla pozvánka na workshop, který se týkal vzteku, říkala jsem si, že to vůbec nepotřebuji, já se vlastně nevztekám. Vzápětí jsem se dostala do několika situací a uvědomila si, že se mě to vlastně týká. Do workshopu jsem šla s tím, že znám delší dobu Martinu a vnímám ji jako skvělou, vnímavou terapeutku s celostním pohledem. Opět jsem se nespletla a celý průběh se mi líbil. Martina se dotýká vždy aktuálních témat, vše vysvětluje prakticky, s humorem a jednoduše. Nacítila jsem si několik situací, do kterých se dostává snad každý z nás a hned jsem si prakticky vyzkoušela několik technik, které opravdu fungují a vycházejí z moudrosti našeho těla. Určitě doporučuji každému! Navíc se dozvíte co je to "chrlič ohně" ;-).
Pavla T.
Očekávala jsem skvělý workshop a i tak předčil. Je fascinující, léčivý a ojedinělý. Jeho největší devíza je prožitek. Aha momentů bylo spoustu, například strašně krásně vysvětleno propojení se zvířaty, evolucí a lidskou reakcí, rodinným nastavením a mým osobním nastavením. A z toho všeho vyplývající reakcí na mé dítě.. Uvědomila jsem si, že vztek je můj, ne člověka, který mi k němu dává podnět i to, že prací na sobě se mohu naučit vztek regulovat. Tento workshop ti může změnit kvalitu života.
Denisa K.

NEVYHOVUJE TI TERMÍN?

Zanechej nám na sebe kontakt a my se ti ozveme, jakmile stanovíme další opakování workshopu. 

O vzteku


O vzteku panuje mnoho předsudků a i já jich hodně měla. Je to energie, která nese životní sílu a má také prospěch pro náš život. Je plnou součástí naší přirozené výbavy a jeho hlavním cílem je obrana, ale nejen to. Vztek má silný somatický účinek a jeho nedostatek a potlačování způsobuje fenomén dnešní doby - odpojení od těla.

 

Když se malé dítě vzteká, obvykle se dožaduje naplnění potřeby, kterou ještě neumí jinak vyjádřit. Tato myšlenka zůstává pohřbená pod sílou projevu, se kterou vztek přichází. Její naplnění není obvykle vyslyšeno a to uvrhuje nervový systém dítěte do vnitřního chaosu.

U rodiče panuje mnoho přesvědčení, podmíněných kulturně a společensky, která mu brání na vztek dítěte zdravě reagovat. Současně se uvnitř rodiče samotného odehrává vnitřní bitva s vlastním vyplaveným vztekem, který se objevuje v síle, která může rodiče samotného zaskočit. 

První pomoc tedy potřebuje rodič. A učit se, jak vztek v sobě procítit, uzdravit a sebe samého regulovat. 

Jenže tomuto procesu brání proces potlačení. Už dávno jsme ztratili schopnost reagovat na impuls vzteku uvnitř svého těla a dávat mu prostor. Jedná se zejméná o ženy. Hodné a poslušné holčičky. Ale také rebelky. Ani u jedněch nebyl vztek přijat jako plná součást dynamiky nervového systému, a ani jedna či druhá ho neumí zdravě použít.

 

Je to i proto, že vzteku byla přisouzena negativní hodnota a s ní se hodná holčička nechce propojit. Propojení se se vztekem brání i vnitřní přesvědčení, která na workshopu společně prozkoumáme.

 

Ať už svému vzteku bráníš nebo tě ovládá a nemáš nad ním kontrolu, výsledek je obdobný.

Je to energie, se kterou si nevíš rady a která neplní svou funkci. Ty se ho možná snažíš schovat nebo uvolnit. Už si možná hodněkrát mlátila do polštáře a ono se to stejně nijak nelepší. 

Už jsi možná křičela na své děti, vyčítala si to a řekla si, už to nikdy neudělám. A stejně se to zase stalo. Možná, že už sis i dovolila křičet na partnera, ale hádka nikam nevede. 

Vyjadřuješ svůj vztek, upouštíš ho a máš pocit, že ho prožíváš. 

 

A nebo ho v sobě urputně svíráš a nechceš mu dát šanci. Možná to za tebe dělá tvé dítě, které se vzteká, jak může a kde chce. Zcela bez hranic. A ty se za to stydíš. 

Připadá ti to známé?

Pak tě zvu, aby ses skrze citlivý tělesný prožitek vědomě propojila se svým vztekem a naučila se ho efektivně uvolnit a uviděla jeho uzdravující sílu.

Co tě na workshopu čeká?


1. ČÁST

Informační základy o vzteku a nervovém systému. 

 • Reakce bojuj a uteč
  Dozvíš se, jaký je význam této reakce a kdy se v našem těle objevuje
 • Symptomy zmařeného boje
  Poznáš projevy, které mohou vypovídat o tom, že udržuješ vztek dlouhodobě při životě
 • Mentální a kulturní přesvědčení, která blokují prožitek vzteku
  Společně budeme poznávat mentální bloky, které si udržujeme při životě a které nám brání dát vzteku průchod
 • Vztek, tělo a hranice
  Dozvíš se, jaký význam má prožitek vzteku ve vztahu k tělu a jak ovlivňuje pocit propojení se s tělem

2. ČÁST

Prožitková část - somatická práce se vztekem

 • Jemné nacítění a propojení se s tělem
  V první části se pozvolně dostaneme do těla a spojíme se s ním, aby se otevřely dveře k hlubšímu prožitku.
 • Procítění si impulsu boje v těle a formování odpovídající reakce
  V této části se budeme učit vnímat impuls boje a reagovat na něj. Naučíš se tento impuls vnímat, prožít a také regulovat sílu prožitku.
 • Postav si hranice
  Toto bude pro tebe možná i zábavná, ale současně hluboká část. Nejen, že si vyzkoušíš své hranice, ale dostaneš praktickou techniku, kterou si budeš moci doma pravidelně pokračovat, aby si pozvolně začala energii vzteku ze svého těla propouštět, a tím se navracela do harmonie a rovnováhy v nervovém systému a měla jasno o svých hranicích.

3. ČÁST

Integrace a uzavření

 • Závěrečná relaxace a zklidnění
 • Sdílení prožitku, uvědomění, AHA momentů
 • Rozloučení

Propojení s vlastním prožitkem

je hluboce naplňující a vyživující


Přijmout samu sebe v místě, kde jsi byla odmítnuta je léčivé a uzdravující.  A pokud to zažiješ kolektivně, má to sílu.

 

Znamená to pečovat o svůj příběh těla a navracet k sobě části, které byly odmítnuty a současně být viděna ve společnosti. Vztek a jeho odmítnutí nás odpojuje od těla. A je to právě vztek, který nás do těla znovu navrací. 

 

Když jsem tohle sama v sobě objevila, byla jsem ohromena a bez nadsázky i v šoku. Uvědomila jsem si, jak důležité je, aby ženy znovu prožily svůj vztek a vyměnily ho za hořkost, která je v nich z tohoto důvodu uložena. Jak moc důležité je, aby ženy ve svém mateřství znovu aktivovaly své obranné mechanismy, a tím probudily a snad i doslova vzkřísily své instinkty. 

 

Setkávám se s tím, že ženy plavou v nejistotě. Ukazují pouze svou jemnou a laskavou stránku a té temnější se bojí. Mají k tomu svůj důvod. Příčin, které způsobily zamrznutí vzteku v našem těle je mnoho a v podstatě nejsou v přítomné chvíli důležité. To, co důležité je, je navrácení se do umění prožívat vztek a začít vidět jeho uzdravující sílu.

Patříš k ženám, které si nedokáží udržet své hranice. 

 Máš pocit, že nejsi slyšena a že bránit se nemá cenu. 

Už jsi vzdala pokusy o projevení sebe sama?

Cítíš se často unavená a vyčerpaná?

Pak je workshop přímo pro tebe.

Co o workshopu říkají?


Workshop "Propusť svůj vztek" plně naplnil očekávání, které jsem měla. Martina byla laskavá a s vtipem nás provedla tělem a jeho fyzickými reakcemi na ohrožení. Vztek je emoce, kterou jsem vnímala jako negativní a často ji potlačovala. Během technik jsem měla možnost si vztek prožít a pod vedením Martiny si lépe zvědomit, co se mi při vzteku v těle a v mysli děje. Moc se mi líbilo sdílení s ostatními, protože jsem si uvědomila zase další rozměry toho, jak na nás vztek může působit a co nám může způsobit. Práce se vztekem je pro mě běh na dlouhou trať. Nicméně už teď mám pocit, že lépe vnímám, co se při vzteku děje mým dětem, takže jsem více v klidu. Ráda si s odstupem času workshop ještě někdy zopakuji.
Janina
Já bych zde chtěla sdílet svůj zážitek z prosincového workshopu. Měla jsem již dlouho pocit, že mě něco vnitřně sžírá a chyběla mi energie na běžné fungování. Cítila jsem, že potřebuji pomoc, abych mohla něco odevzdat. Na přednášce na zoomu jsem byla mile překvapena, že jsme vůbec nemusela mluvit o svých problémech veřejně. Naučili jsme se techniku zmapování svého bezpečného prostoru. Ocenila jsem se v tom, že moje tělo je nesmírně inteligentní, a když mu dám prostor a správně ho nasměruji, pomůže si vlastně samo. Paní Kolmanová mě jen utvrdila v tom, že ví, co dělá a jak nám pomoci. Za velmi ozdravné jsem vnímala kruh podobně naladěných žen..přinášelo mi to pocit sounáležitosti a potvzení: Jsi správně. Co prožíváš, je správně.'' Seminář všem doporučuji.
Evča H.
V poslední době si více uvědomuji, jak se mi těžko hledá cesta ke svému vzteku, energii vymezení se. A když se objeví, zase se zastavuji v tom, abych druhého nezranila, dávám pochopení druhé straně a není mi v tom nakonec vůbec dobře. Workshop Martiny pro mě přišel v důležitý čas a stal se velmi významným střípkem v tomto mém hledání. Prožila jsem si, jak příjemné mi je mít svůj prostor, jehož hranice si můžu hlídat já sama, nemusím být jen oddaná okolnostem a závislá na nich. Možná bazální věta, ale pro mě velmi hluboký zážitek, ke kterému se vracím a snažím se ho vnášet i do každodenního života. Někdy to jde snáz, někdy vůbec. Ale důležitý je pro mě zážitek, že je to možné a kolik energie a svobody mi to přináší. To vše bylo na workshopu velmi dobře zarámováno teorií. Moc děkuji Martino za to, co děláte.
A. Š.
Workshop naplnil má očekávání, byl trochu jiný, než jsem si představovala (fakt jsem si představovala "vypouštění vzteku:D") ale o dost lepší. Prožitek a praxe do dalších dnů jsou super pro uvědomění naších hranic. Na workshop jsem se těšila, protože toto téma mě trápí. Bylo hodně přínosných informací, dost i nových, přestože dost čtu, byla jsem překvapená. Zpětně, týden po workshopu mohu zhodnotit, že k náročným situacím přistupuji s větším klidem a odstupem. Někdy vědomě, někdy dokonce automaticky. Připadám si taky někdy jistější v projevu a přijde mi, že mě děti více slyší. Děkuji moc za techniku uvolnění čelistí, pomáhá mi a je dokonce příjemná.
Anastázie
Návody na práci se vztekem jsem znala jen v rovině myšlenek. Workshop Martiny doporučuji, protože zapojuje i práci s emocemi v těle a dokáže to srozumitelně propojit. Zjistila jsem díky praktickým technikám, jak dát hněvu jeho pravé místo v mém životě, namísto potlačování nebo nekontrolovatelných explozí.
Magda Olšinská
Workshopy s Martinou jsem absolvovala již dva a za mě mohu jen doporučit! Praktické části workshopu mají obrovskou sílu a přínos do každodenního života. Zároveň i podání informací k tématu je nesmírně pro mě obohacující a je znát hned, že pramení ze zkušeností! Zároveň i nahrávky od Martiny mají přínos komplexní - pro tělo i duši! Těším se na další workshop.
Jana

KDO TĚ WORKSHOPEM PROVEDE?

Martina Kolmanová

inspiruje a propojuje

Martina na svých workshopech utváří prostor, kde se ponoříš do prožitku, obohacena informacemi, které ti pomohou pochopit to, co zažiješ a integrovat to do svého života. 

Martina má dar propojit tě s tělem a vrátit ti do života sílu. Pracuje skrze energetické léčení a vede tě do přítomného okamžiku. Využívá somatické techniky, ale i svůj dar a opírá se o vlastní hlubinné prožitky a poznání těla, které ji dopřál její život. 

 

Odborné zkušenosti

Celostní terapeutka, somatická koučka, yogínka, HANDLE Screener, terapeutka řeči a komunikace, bloggerka, lektorka, autorka vzdělávacích online kurzů a programů, workshopů a také máma tří dětí.

 

- 18 let praxe v klinické logopedii

- 7 let praxe v online podnikání, bloggerka, lektorka worksohopů na téma Tělo, trauma, stres.

- 6 let praxe v body terapeutickém koučinku

- 4 roky certifikovaná lektorka Integral Yogy USA, a také yogy se zaměřením na trauma

- 3 roky praxe v HANDLE přístupu USA a certifikace HANDLE Screener

- 1 rok výcvik Somatic Experiencing. USA - léčení traumatu skrze tělo

Martina je fantastická a je skvělé, že má odvahu, že si jde svou cestou, protože to přináší skutečné léčení. Je velký odborník v tom, co předává. 
Iva
Děkuji moc za to co děláš, Martino. Protože  jsem zatím nenarazila na nikoho dalšího, kdo dokáže takto propojit všechny vrstvy našeho bytí a přetransformovat je do možnosti sebeuzdravování. Ta moudrost těla, kterou ty následuješ, je pro mně velmi silná a do velké hloubky pravdivá a uchopitelná. Mé tělo s tím velmi rezonuje, což je transformuící. 
Katka
Když jsem na tebe narazila, uvědomila jsem si, že tohle přesně potřebuje. Potřebuji se dostat do svého těla a vědět, jak na jeho projevy reagovat.
Martina
Když jsem začala s Martinou cvičit yogu, konečně jsem se dostala do svého těla.
Lada

Jak se mohu účastnit workshopu? 


Níže na stránce klikni na tlačítko Přihlásit se na workshop.

Ten se odehraje on-line na zoomu.

Link k připojení na workshop ti pošleme po zaplacení - jeden den před jeho konáním na tvůj e-mail.

CENA WORKSHOPU JE 1340 Kč bez DPH

Z workshopu se nepořizuje záznam!!!

Délka workshopu je 150 minut.

MOMENTÁLNĚ NENÍ STANOVEN DALŠÍ TERMÍN WORKSHOPU.