S JONÁŠEM DO ŠKOLY

12 týdenní celostní stimulační on-line program pro předškoláky, 

který posílí klíčové dovednosti, se kterými vaše dítě zvládne čtení a psaní s úsměvem.

On-line program je určen pro:

 • Děti, u kterých váháte, zda jsou na školu zralé.
 • Děti s četnou vadou výslovnosti.
 • Pro děti s vývojovou dysfázií, opožděným vývojem řeči.
 • Pro děti žijící v zahraničí, u kterých podpoří jazykové dovednosti v českém jazyce.
 • Pro terapeuty do ambulancí.
 • Pro mateřské školy jako podpůrný program pro přípravu předškoláků
 • Pro děti od 5-7 let.

O AUTORCE PROGRAMU

Jsem celostní terapeutka řeči a komunikace, koučka a také klinická logopedka, maminka tří dvojjazyčných dětí. Vím, jakou dá práci u některých dětí naučit je slyšet jednotlivé hlásky ve slově a také vím, že bez této dovednosti je čtení nemožné. U každého dítěte, které mám ve své péči, věnuji velkou pozornost právě stimulaci sluchového vnímání, protože vím, že to, co dítě neslyší, nemůže vyslovit a ve škole napsat. A na této myšlence kurz stojí.

 

Když šel můj syn Jonáš do školy, scházely mu právě tyto klíčové dovednosti, navíc narozený koncem června. Během pár týdnů jsme posílili vše, co bylo nutné a on už o vánocích v první třídě plynule četl. Jonáš chodí do školy v USA a učil se nejprve číst anglicky. A já jsem věděla, že bez perfektního sluchového rozlišení, to prostě nezvládne. A to byl impulz, který stál za vznikem online kurzu pro předškoláky. 

 

Protože takových dětí, jako je můj Jonáš, které potřebují před nástupem do školy cíleně podpořit, vídám ve své praxi mnoho.

 

Natočili jsme to pro vás v týmu a s láskou.

Martina a Jonáš

Co o kurzu píší rodiče?

Jsem velmi ráda, že jsem s dcerou mohla daný kurz absolvovat. Vybrala jsem si jej, protože jsem chtěla co nejlépe připravit dcerku na nástup do školy. Kurz je sestaven velmi přehledně s velkým množstvím obrázků a her, proto jednotlivá cvičení dcerku bavila a nemusela jsem jí do ničeho nutit. Dokonce si ani sama neuvědomovala, že cvičíme, ale že si spolu hrajeme. Po absolvování kurzu se dcera velmi zlepšila jak po logopedické stránce, tak se jí velmi zlepšila sluchová a zraková pozornost. V neposlední řadě díky množství rozmanitých úkolů se jí rozšířila slovní zásoby. Kurz velmi doporučuji pro rodiče předškoláků, kterým není jedno, jak jejich děti budou ve škole úspěšné. Petra

Z kurzu "S Jonášem do školy" jsem nadšená já i moje čerstvě šestiletá dcera. Většinou je to ona, kdo dává impulz k tomu, abychom si na další lekci udělaly čas, protože ji všechny aktivity opravdu hodně baví. Celá lekce nám nezabere víc než 15 minut, ale někdy sama pokračuje a po svém si hraje s pracovními listy, které ji zaujaly. S velkou radostí jsem začala vybrané části kurzu používat také při výuce češtiny pro cizince – předškoláky. Velmi oceňuji povedené výtvarné zpracování, protože opravdu nerada pracuji s materiálem, který se mi nelíbí. Škoda, že jsem tento kurz nemohla absolvovat před pár lety se starším synem.
Kateřina Pinkasová, učitelka angličtiny a maminka Marianky

 

ZA 12 TÝDNŮ POSÍLÍME

klíčové dovednosti pro nástup do školy, abyste nemuseli v první třídě řešit, že:

 • 1
  Dítě nečte plynule a zapomíná psát čárky
 • 2
  Dítě si nepamatuje, co přečetlo.
 • 3
  Dítě napíše lyba místo ryba.
 • 4
  Dítě luští písmena a těžko si pamatuje a vybavuje tvary.
 • 5
  Dítě neví, jaká písmena jsou ve slově PES, a tak je ani nemůže napsat.
 • 6
  Dítě čtení nebaví a unavuje ho.
 • 7
  Dítě se chce vrátit do školky.

Kurz trvá 12 týdnů. Každý týden obdržíte přístup k další lekci kurzu. Přijdou vám odkazy na pracovní sešity, videa i obrázkové karty. Budete přesně vědět, co máte dělat a kolik času vám to zabere. Rychlost vypracování úkolů se bude řídit dovednostmi vašeho dítěte. Kurz si můžete jakkoli prodloužit, protože přístup k materiálům máte doživotně, takže je na vás, jaké tempo zvolíte. Můžete se mu věnovat klidně půl roku.

 

CO V KURZU DOSTANETE?

 • 12 pracovních sešitů (v pdf formátu). Každý sešit má cca 35 stran, tedy více než 350 pracovních listů.
 • Více než 36 her, které rozvinou předškolní dovednosti vašeho dítěte.
 • 72 obrázkových karet (v pdf formátu), se kterými můžete procvičovat sluchové vnímání dítěte hravou formou.
 • Více než 35 návodných videí k jednotlivým cvičením v kurzu.

 Kolik času kurz denně zabere?

Většina dětí zvládá nároky kurzu za 20-30 minut denně po dobu 12 týdnů. 

 

Právě teď je čas zahájit komplexní přípravu na školu z pohodlí vašeho domova.  

Víme totiž, že kurz dokáže odstranit riziko odkladu školní docházky. Kurz je celostní a součástí kurzu je stimulace celého těla dítěte, pohybu a smyslového vnínání, stejně jako jazykových dovedností, které se podílí na úspěchu ve čtení. 

 

 Cena kurzu je 2190 Kč + DPH 21%

Za tuto cenu navíc získáte několik bonusů, které jsou zcela zdarma.

BONUSY KE KURZU

Bonus č.1

Grafomotorické listy pro předškoláky

 • Grafomotorické pracovní listy provedou předškoláčka prvními tahy, které později uplatní při nácviku psaní.
 • Děti si upevní správný úchop tužky a také zlepší orientaci oko–ruka, která je důležitá pro správné psaní.

Bonus č.2

 1x Obrázkové abeceda

 • Obrázková abeceda, která podpoří zájem dítěte o písmenka.
 • Dítě se tak dozví hravou formou o existenci všech písmenek, bude je umět rozpoznat a bude mít ve své hlavě už první sadu slov, která na dané písmenko začíná.
 • Písmenka si spojí nejen se slovy, ale i s obrázky, které na dané písmenko začínají.
 • Písmenka se v kurzu dítě učit cíleně nebude, ale my mu je již předvedeme a hravou formou podpoříme jeho chuť se o ně začít zajímat. A vzbudit touhu po čtení je to, o co nám u předškoláka jde.

Bonus č.3

 Komiks Proč jde Jonáš do školy?

 

 • Obrázková knížka, která dítěti hravou a zábavnou formou vysvětlí, proč jde do školy.
 • Odkryjeme výhody toho, proč je dobré umět psát a číst a co nám to přináší.
 • Vysvětlíme dítěti, že to chvíli bude trvat, než to zvládne, aby nebylo ve škole zaskočené, že mu to nejde hned.
 • Tuto brožurku dítě obdrží na konci kurzu spolu s certifikátem Připravený předškolák :).

Bonus č.4

 3 x Videa podporující multisensoriální vnímání

 • Videa jsou doplňkovou, nicméně velmi efektivní technikou.
 • Propojují zrakové a sluchové podněty a pohybové vjemy, zajišťují tak dítěti efektivní multisensoriální vjem.
 • Respektují moderní trend výuky a učí dítě používat moderní technologie k pozitivním účelům.

Bonus č.5

 E-book plný her na sluchové vnímání

 • E-book obsahuje více než čtyřicet her na rozvoj sluchového rozlišování.
 • Po skončení kurzu tak můžete dál s dítětem pokračovat ve cvičení podle návodu v e-booku.
 • Dozvíte se, jak se sluchové vnímání vyvíjí a jaké má části. Budete tak přesně vědět, kterými hrami můžete jejich vývoj podpořit.

 

CO SI O KURZU MYSLÍ TI, CO UŽ JÍM PROŠLI

 Aneb každé dítě má svůj příběh...

"Kurz s Jonášem do školy můžu doporučit nejen já, ale i moje dcera Ema, která v letošním roce nastoupila do první třídy a učení jí jde doslova "levou zadní". Věřím, že na tom má svůj podíl i kurz s Jonášem do školy, protože úkoly, které jsme dělaly o letních prázdninách, ji skutečně bavily a k některým (např. skládání slov) se vracíme i teď v průběhu školního roku. Kurz je ideální pro všechny předškoláky a jsem přesvědčená, že je skvělým "testem" i pro maminky, které zvažují odkladu školní docházky. Mají možnost sledovat, jak se jejich dítě zlepšuje a vnímat, jestli první třídu společně zvládnou a nespoléhat se tak jenom na názor učitelů MŠ nebo psychologické poradny."
Martina Koláčková, maminka Emy, personalistka, www.martinakolackova.cz
Jsem velmi ráda, že jsem s dcerou mohla daný kurz absolvovat. Vybrala jsem si jej, protože jsem chtěla co nejlépe připravit dcerku na nástup do školy. Kurz je sestaven velmi přehledně s velkým množstvím obrázků a her, proto jednotlivá cvičení dcerku bavila a nemusela jsem jí do ničeho nutit. Dokonce si ani sama neuvědomovala, že cvičíme, ale že si spolu hrajeme. Po absolvování kurzu se dcera velmi zlepšila jak po logopedické stránce, tak se jí velmi zlepšila sluchová a zraková pozornost. V neposlední řadě díky množství rozmanitých úkolů se jí rozšířila slovní zásoby. Kurz velmi doporučuji pro rodiče předškoláků, kterým není jedno, jak jejich děti budou ve škole úspěšné.
Ing. Petra Heráková, maminka dcerky Karolínky
V březnu tohoto roku jsem začala s tehdy 5 letým starším synem docházet na logopedii – špatně mluvil (začal i později než vrstevníci), měl svá slova, věty byly jednoduché, strohé, výslovnost špatná… Poté jsem začala hledat další materiály, které bychom mohli doma k procvičování využít a narazila jsem na stránky Logopedie s úsměvem. Kartičky a další materiály se mi graficky moc líbily, nejdříve jsem využila eknihy zdarma a poté se objevil kurz pro předškoláky, který se mi zdál jako jasná volba. Moc se mi líbilo, že jednotlivé kroky na sebe budou postupně navazovat, že se budeme stále učit něco nového a navíc i zajímavou formou. Týden po týdnu jsme se prokousávali různými tématy, něco šlo synovi lépe, něco hůře, občas nám to trvalo i déle než týden, ale nejdůležitější bylo, že se syn vždy těšil, že budeme „dělat Jonáše“. Líbily se mu jak aktivity vytisknuté (různé kartičky, které používáme doteď), tak i pracovní listy, které jsme (pokud nešlo o grafomotoriku) prohlíželi na počítači, byla to pro něj vítaná změna. Vše jsme doplňovali i úkoly z klasické logopedie. Syn se zlepšil snad ve všech směrech, dnes (po pár měsících od ukončení kurzu) pozná hlásky na začátku slova (některá i na konci), slabikování mu nedělá vůbec žádný problém, písmenka pozná všechna atd. … V jeho případě je to o to důležitější, protože je u něj podezření na expresivní vývojovou dysfázii, jejíž diagnóza zatím nebyla uzavřena. Stále musíme pokračovat v procvičování sluchové paměti a dalších slabších oblastí, využíváme nejen materiály získané z kurzu, ale i další z eshopu Logopedie s úsměvem (předložky, rýmující se slova atd.) a počítám, že celý kurz si zanedlouho projdeme ještě jednou. Kurz vřele doporučuji, byla to skvělá investice!
Tereza Válková, maminka Pepíka

 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K PROGRAMU

 • Je důležité dítě na nástup do školy připravovat? Nezvládne to samo?
  Toto je běžný mýtus rodičů. Dítě se samozřejmě vyvíjí samo o sobě. Záleží však na podnětnosti jeho prostředí. Na stimulech, které jsou mu dopřány. Na činnostech, které s ním rodiče provádí. Není náhodou, že některé děti jsou připravenější než jiné. Navíc vaše dítě může mít ve vývoji sluchového vnímání mírné nebo větší zpoždění a vy ho můžete včas dohnat. Ušetříte mu tak trauma z neúspěchu. A to za to určitě stojí. Kurz ale není vhodný pro děti, které již před nástupem do školy čtou :).
 • Nenaučí se dítě tyto dovednosti až ve škole? Proč ho to mám učit já?
  Možná ano, možná ne. V dnešní době je obsah školní docházky tak přeplněný, že se průpravným činnostem před nácvikem čtení a psaní věnuje velmi málo pozornosti. Mnohdy učitelé počítají s tím, že to už děti umí. A přitom je to tak důležité. Jsou školy, které si to uvědomují, a dají dětem šanci dotáhnout potřebné dovednosti. Z mé zkušenosti ale musím říct, že většina škol počítá s tím, že dítě již tyto znalosti má a je na výuku připravené. Opak bývá pravdou.
 • Proč se to dítě neučí ve školce?
  Ve školce probíhá v posledním předškolním ročníku všeobecný rozvoj dítěte a příprava na nástup do školy. Učitelky v mateřské škole by se měly sluchovému vnímání dětí věnovat. Nikdy však výuka v kolektivu nenahradí intenzivní individuální cvičení. Dítě může pozornosti paní učitelky uniknout a jeho opoždění nemusí být odhaleno včas.
 • Neseženu tyto pracovní listy a metodiku zdarma na internetu?
  Náš systém v kurzu je zcela ojedinělý. Určitě seženete pár pracovních listů pro rozvoj sluchového vnímání i na internetu. Ale vím, že jich je opravdu jako šafránu. Dohledáte v odborné literatuře také vývoj sluchového vnímání. Já vám to však nabízím v komplexní verzi. Nemusíte hledat a zjišťovat, pátrat po tom, jak to má přesně být. Ukážu vám, jak přesně postupovat, kdy přejít z jedné činnosti na druhou a proč. Neuděláte metodickou chybu a ani neodradíte dítě tím, že po něm budete chtít něco, co je pro něj zatím příliš obtížné.
 • Co ten pdf formát?
  Chápu, že pro někoho je online verze méně příjemná. Zároveň mi však dává možnost poskytnout vám tady a teď přesně to, co chci a vím, že vám přinese užitek. Vydání knihy v tištěné formě zabere někdy i pár let. Na to se mi opravdu čekat nechce. Pracovní sešit si nemusíte tisknout, použít ho můžete přímo v počítači. Zároveň si ho ale také můžete tisknout opakovaně, podle vaší potřeby. Vytisknout si musíte zhruba 30 listů obrázkových karet, které vám budou sloužit ke hrám. Tyto karty také využijete po nástupu dítěte do školy.
 • Mé dítě vyslovuje správně, bude mu i tak kurz prospěšný?
  Ano, bude. To, že dítě vyslovuje dobře, znamená, že rozlišuje hlásky od jiných, ale neznamená to, že umí všechny dovednosti fonematického slyšení, např. spojit hlásky ve slovo nebo slovo na hlásky rozdělit. Zároveň se dítě v kurzu také seznámí se základy matematiky a rozvine si grafomotoriku, paměť i pozornost. Zvykne si na cílenou práci a věřte mi, to je pro některé děti to nejdůležitější. Mají pak přechod do školy snazší. Už vědí, co to znamená sednout si a začít pracovat.
 • Již jsem si zakoupila e-book Logopedie na doma 2 a chtěla bych vstoupit do kurzu. Dostanu na kurz slevu?
  Ano, pokud se rozhodnete koupit si kurz s Jonášem do školy, platbu za e-book, kterou jste již uskutečnili, vám odečtu. Kurz tedy obdržíte se slevou 490 Kč.

Mám jasno a chci pro své dítě perfektní

a komplexní přípravu pro čtení i komunikaci.

Máte ještě nějaké otázky nebo pochybnosti? Jsem tu pro vás! Piště mi na celostnikomunikaci@gmail.com.