BODY-TERAPEUTICKÝ KOUČINK

Základ úspěchu terapie dítěte,

spočívá v harmonizaci těla a nervového systému rodiče.

Co je body terapie?

Přístup, kdy vnímáme tělo jako nejhlubší esenci našeho bytí a jsme s ním v přátelském vztahu. Vnímáme jeho moudrost, jeho hloubku, jeho neustálou ochranu, jeho lásku k nám. A jeho snahu být mi přítelem na cestě životem. Vnímáme jeho souvislost s myšlenkami i s chováním, které ve svém životě tvořím. Víme, že paměť těla je starší než paměť mysli a že některé prožitky jsou uloženy pouze a jen na této úrovni. Že tělo odráží celý můj příběh a stává se mým příběhem. A proto mé tělo ovlivňuje každý můj prožitek. A že já sama, skrze prožitek ve svém těle, ovlivním prožitek v těle druhého člověka / dítěte. 

Přístup, který cítí laskavost a důležitost v péči o dům, ve kterém bydlím.

Co přínáší body terapie rodičům dětí

s neurovývojovými potížemi?

 • FYZICKÉ UVOLNĚNÍ TĚLA
  Abych mohla své tělo uvolnit potřebuji nejprve umět cítit, kdy a proč zažívám napětí a následně ho uvolnit.
 • NÁRŮST ENERGIE
  Protože přestanu potlačovat pocity a emoce a začnu je plně prožívat, neztrácím energii na jejich potlačení a mohu ji tak využít efektivně, třeba ke hře s dítětem.
 • ZVYŠOVÁNÍ ODOLNOSTI
  Uvolnění těla a prožívání pocitů, i nepohodlných, zesiluje náš nervový systém i schopnost zvládat zátěžové období s větší odolností.
 • ZKLIDNĚNÍ MYŠLENEK
  S uvolněním těla přichází také uvolnění negativních, úzkostných a strachových myšlenek a do života se začne propisovat radost a naplnění bez ohledu na podmínky života samého.
 • ZRÁNÍ VYŠŠÍCH MOZKOVÝCH FUNKCÍ
  Vnímání pocitů a plné prožívání zapojuje celý mozek, dochází k nárustu odolnosti, trpělivosti, organizace a sebekontroly, které jsou řízeny z vyšších mozkových center, těch míst, kam potřebujeme dovést i dítě samotné. Rodič je tak vzorem cesty pro dítě.
 • SEBEPOZNÁNÍ A POCITY NAPLNĚNÍ
  Propojit se se svým tělem je jako byste do svého života vložily dílek puzzle, který mu scházel a jste celiství.

Naučit se vnímat a vstupovat do svého těla a vědět, jak reaguje. Kdy a jak ho mohu utišit, když se rozzruší. Co jsou přirozené reakce a které mohu ovládnout a změnit jsou základní dovednosti, které potřebujeme pro zdravé fungování a reagování v našem životě. 

Laskavou náruč, do které se můžeš v bezpečí odevzdat a kde se můžeš učit projevit pocity, které jsi v minulosti nemohla, z počátku poskytuje terapeutický vztah, ale postupně je potřeba, aby sis tuto dovednost dokázala sama a osvobodila se od nadvlády tíhy a silných emocí ve svém těle. Provázím rodiče především k uchopení zodpovědnosti a samostatnosti a vybavuji je informacemi, prožitky a efekitvním cvičením, aby mohli kráčet svým životem sami za sebe. 

CO SE NAUČÍŠ?

 • Tíživý pocit, který se objeví uvnitř, a který dříve v minulosti nedostal bezpečné prostředí ke svému projevení bezpečně uvolnit.
 • Vnímat jeho energii a naučit se jak se proměňuje a jak ji mohu efektivně směřovat a vytěžit z ní , ne ji potlačit a veškerou energii spálit snahou ji zatlačit zpět do těla.
 • Obejmout a vyjádřit jakýkoli pocit bez hodnocení a umět ho komunikovat se svým okolím. Utvořit si pro sebe bezpečný prostor.

Naše tělo je otiskem našeho životního příběhu. Nenajdeš v něm nic, co už jsi jednou neprožila. Tím, že mu dáš příležitost to uvolnit, dovede tě k naplněnému prožívání přítomnosti a utvoříš v něm prostor skutečný život. 

 

Body - terapeutický koučink nabízí bezpečné prostředí k rozpoznání emocí a pocitů a jejich plné prožití. Chce to trochu praxe, abychom se přestali bát a chce to také trochu informací o tom, jak to uvnitř našeho těla funguje, abychom věděli, kde se právě nacházíme a co nám může pomoci. Chce to ale také společnost, aby náš mozek věděl, že i přes projevení zranitelných pocitů a prožitků, stále zůstáváme součástí společnosti. A že k těmto pocitům bude projeven respekt. Teprve tak dojde k naplnění základní výživy mozku a my se stáváme plně integrovaní a. celiství. Lidský mozek se léčí vztahem. Bezpečný vztah utváří prostor  pro prožitek respektu a úcty. 

 

A právě body-terapeutický koučink tento vztah nabízí. Za našimi pocity těla jsou umístěné zraněné prožitky. A ty mohou vystoupit při společném setkání na povrch. A proto, aby sis to mohla dovolit,

potřebuješ mít ke svému průvodci důvěru. Tvůj průvodce by pro tebe neměl být autoritou, ale respektujícím přítelem, který ti utvoří prostor přijetí toho, co přijde, protože velmi dobře ví, že právě tento prostor i jemu pomohl se vyléčit. Aby si i ty mohla obejmout a integrovat to, co tě tíží. 

Poznat své pocity je dobrodružné, procítit sebe je blažené

a naučit se rozumět řeči svého těla je osovobozující.

S radostí tě budu provázet.

KDO PROVÁZÍ KOUČINKEM

Mgr. Martina Kolmanová

Celostní terapeutka řeči a komunikace, koučka a yogínka

Martina

Mé vlastní tělo mě 12 let provázelo ve stažení a chronické bolesti. Volalo po uvolnění hlubokého prožitku na úrovni těla. Proč? Chtělo mi dopřát naplněný a spokojený život. Tvůrčí energii, sílu a radost. Nechtělo mě doprovázet do utrpení. Jenže, já jsem se velmi bála. Bála jsem tento prožitek, který byl lemován osaměním uvolnit.  Nerozuměla jsem tomu, že mě může ovlivňovat něco tak dávného a stalo se v mém dětství. 

 

Jenže dnes už víme, jak paměť těla funguje, jak vzniká odpojení a proč narůstá tolik chronických potíží a stres ve společnosti je normou. A jak se neprožívání emocí na úrovni těla otiskává do další generace. Jako maminka tří dětí si tohle uvědomuji denně a také denně vidím, jak prožívání mě pozitivně ovlivňuje cestu mých dětí. A proto koučink  nabízím především rodičům. 

Jak toto vše pomůže mému dítěti?

Vím, že to možná uděláš pro tvé dítě, aby si mu pomohla. A tady je důležité vědět, jak se to projeví na dítěti. Tvé dítě se učí od tebe. Prostředí, ve kterém žije je prostředí, které ho formuje a na které reaguje jeho nervový systém. Pokud je tvůj systém v napětí, jeho také. Pokud je tvůj systém přetížený, jeho také. Pokud je tvůj systém uvolněný a otevřený, jeho také. 

 

Uvolnění nervového systému otevírá prostředí k učení a zrání. Nervové systémy na sebe navzájem reagují a ovlivňují se. A tak, pokud chceš vidět skutečné proměny, začít. musíš u sebe. Základ úspěšné terapie dítěte spočívá v harmonizaci nervového systému rodiče. Říkáš si, že to určitě bude hrozně práce. A že je lepší ji věnovat dítěti. Omyl. Vůbec to není tak těžké, jak si představuješ a už vůbec to neznamená, že se nevěnuješ dítěti. Naopak, prospíváš mu daleko více než doposud, protože když se uvolníš ty, utvoříš prostředí pro vývoj, zrání, růst a učení.  A dítě se může chopit své cesty. Vím, je to nový přístup, ale fungující. 

 

OBJEDNÁVKA

JE NÁM LÍTO, ALE MOMENTÁLNĚ NEPŘIJÍMÁME DO PÉČE NOVÉ KLIENTY. 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Pokud máte zájem o spolupráci s námi, vyplňte nám prosím formulář níže. Jakmile budeme přijímat nové klienty, ozveme se vám. 

 

Ve formuláři nám prosím napište odpovědi na otázky níže: 

1. Co byste od nás potřebovali/co čekáte od naší spolupráce? Napište 1 věc, se kterou byste potřebovali pomoci, která je pro vás v dané situaci nejnáročnější

2. Jak jste situaci řešili doposud? Co jste již absolvovali? 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.