fbpx
Ráda bych vám poděkovala za kurz Rozhýbej svůj jazýček. Žijeme s rodinou v zahraničí a tato online forma mi velice pomohla. Před rokem jsme zjistili, že dcera (dnes 5,5) má přirostlou uzdičku horního rtu až na kost a musela na operaci. K tomu nám byla doporučena logopedie, kvůli oslabenému kořenu jazyka si dcera jazýčkem vytlačila horní zoubky. Místní logopedie je myslím v jistém směru celostní, podporují práci s rukou a celým tělem, ale nelíbilo se mi, že učí dceru, aby seděla v klidu, rovná záda, nohy u sebe. To neumím ani já, natož abych to chtěla po pětileté dceři. Nicmémě po týdnu cvičení s Vaším programem s rukou dcera dovedla srolovat jazyk do ruličky, nyní trénujeme druhou část cvičení s jazykem. Někdy se k tomu nedostaneme každý den a přijde mi jako by se to uleželo a dcera ten cvik pochopí lépe. Snažím se o pravidelnost, ale někdy to prostě nejde. Kurz doporučuji každému s kým se bavím.
Veronika

Tento program upravuje nerovnováhu v oblasti

TĚLA, RUKY A MLUVIDEL

vhodné pro děti od 4,5 let - 7 let


 • Program je zaměřený CELOSTNĚ
  Propojuji v něm celotělové, body terapeutické techniky, které mají vliv na motoriku mluvidel spolu se stimulací ruky dítěte tak, aby působily na rozvinutí pohyblivosti a síly jazyka. Samozřejmě, že jsou v programu také tradičnější cviky k posílení mluvidel, obohacené o můj osobní přístup a pohled.
 • Vhodný pro děti od 4,5 do 7 let
  Je vhodný pro děti, které mají potíže s výslovností hlásek LRŘ, CSZ, ČŠŽ, TDN a/nebo mají oslabené vnímání těla, potíže s koordinací a smyslovým vnímáním. 
 • Postup pro rodiče
  V programu najdete metodický postup, jak postupovat krok za krokem při cvičení s dítětem.
 • Celkem 28 návodných videí
  Vše je natočeno na video, takže si to můžete pustit společně s dítětem. Video si můžete pustit i několikrát, abyste z něj skutečně vytěžili všechny informace.

Podpořte své dítě v komunikaci skrze celostní stimulační on-line program logopedické prevence.  

Program má více než 300 spokojených zákazníků.

 

PROGRAM "NEÚTOČÍ" HNED NA MLUVIDLA DÍTĚTE 


Jdeme pěkně od celého těla tak, aby se mluvidla dítěte skrze tělo uvolnila  a práce s jazykem byla pro dítě příjemná. Pohyb jazyka je ovlivněn pohybem celého těla. Mnoho dětí je naopak citlivých, pokud se hned vloupeme do pusinky. Je to proto, že nemají dobře rozvinuté vzdálenější oblasti těla a tělo se tak přirozeně přímé práci s mluvidly brání. 

CO JE SOUČÁSTÍ?

28 výukových videí, ve kterých rozvineme 3 oblasti

TĚLO - RUKU - MLUVIDLA

POJĎME SI VYSVĚTLIT PROČ?

 

Celé tělo dítěte, jeho schopnost koordinace a spolupráce jednotlivých částí, končetin, má přímý vliv na oblast mluvidel. Vycházíme z velkých svalových skupin, tzv. hrubé motoriky a postupně jdeme k menším svalovým skupinám. Speciální péči věnujeme ruce dítěte. Rozvíjíme pohyb prstů, jejich cit a zároveň vedeme dítě ke vnímání této oblasti. To, jak se hýbe samotná ruka souvisí s tím, jak se hýbou mluvidla a jazyk dítěte. Je to proto, že v raném vývoji jsou obě tyto části propojené a jedna ovlivní druhou. Stejně tak obě tyto části jsou v mozku uložené vedle sebe. A když se zapojí jedna část mozku, zažehne se aktivita také v přilehlých částech. Tedy, když se aktivuje zóna ruky, probudí se také zóna mluvidel a naopak. Jedno podporuje druhé. 

Toto víme skrze výzkymy zobrazovacích metod mozku.

VIDEONÁVODY


Z mé dlouholeté praxe v online prostoru vím, že pro rodiče jsou videa velmi bohatým zdrojem: 

 • jasných informací /vím, co mám dělat, nemusím si to psát, protože pak stejně ze svých zápisků nevyčtu, jak to mám dělat.
 • důvěry - kdykoli se můžu podívat, jestli to děláme dobře, znovu si osvěžit informaci
 • motivace cvičit - když vím co, a taky vím přesně jak, jdu na to s větší lehkostí a jistotou

To se projeví také jako benefit na straně dítěte:

Jasné následování přesně sdělené informace ze strany rodiče vede k pocítění důvěry k rodiči, který ví, co má dělat a jak. Pokud děti vidí natočené video, mohou také samy sebe učit a kontrolovat, že to dělají dobře.

A právě proto je program plný videí pro rodiče, kteří potřebují nejen informace, ale také jistotu a důvěru v sebe. Mohou se kdykoli podívat na to, zda to dělají dobře. Video si přeposlechnout a najít v něm možná ještě další hlubší informaci, která jim napoprvé utekla. A to je obrovská výhoda.

LOGOPEDIE NENÍ JEN O CVIČENÍ, ALE TAKÉ O JASNÉM VEDENÍ RODIČE A DÍTĚTE K EFEKTIVNÍ SPOLUPRÁCI ZA OPTIMÁLNÍCH PODMÍNEK V TĚLE DÍTĚTE I RODIČE.

 

A to právě kurz Rozhýbej svůj jazýček nabízí. 

JAK TO VYPADÁ UVNITŘ PROGRAMU

Uvnitř programu najdeš pět základních části a v nich vždy několik videí. Celkově má program 30 videí, ve kterých provázím krok za krokem k rozvoji všech uvedených oblastí. Videa jsou velmi srozumitelná, krátká a ty hned budeš vědět, jak s dítětem pracovat. V některých videích jsou přítomné děti.

TO NENÍ VŠE

BONUS č. 2

HLUBOKÁ RELAXACE PRO RODIČE

Součástí programu je také audio nahrávka Hluboká relaxace pro rodiče, protože uvolnění na straně rodiče přináší uvolnění /svalů/ na straně dítěte, důležitý prvkek pro úspěch terapie. 

BONUS č. 1

SLEVA 5%

NA NÁKUP V E-SHOPU

CELOSTNÍ KOMUNIKACE

S programem získáš slevu na nákup v eshopu, ve kterém nakupují logopedi, učitelé a další terapeuti populární obrázkové pomůcky. 

BONUS č. 3

MOTIVAČNÍ LISTY

MOTIVACE MUSÍ BÝT a lze ji podpořit i vizuálně. K tomu vám poslouží motivační archy. Jsou určené k tomu, aby si do nich dítě zaznamenalo, že  cvičilo. Přeškrtne nebo zakroužkuje obrázek, případně vybarví. A co na konci archu? Třeba nějaká odměna, co říkáte? 

JAK DLOUHO PROGRAM TRVÁ


Program si procházíš postupně podle tempa dítěte. Lze ho projít v průběhu 4-6 týdnů, nicméně doporučuji věnovat se sdíleným aktivitám alespoń tři měsíce. Program je ideální jako doplněk k logopedické péči nebo jako předskokan této péče. Program neučí dítě vyslovit žádné hlásky, ale připravuje pohyblivost těla a podporuje tělo v tom, aby dítě hlásky následně lépe zvládlo nebo se mu začaly spontánně upravovat. Jde o stimulační program - lze ho nazvat jako logopedickou prevenci.

Program vám může pomoci vyhnout se návštěvě logopedie nebo péči logopeda efektivně podpoří.

PRO KOHO JE PROGRAM URČENÝ?


PRO RODIČE DĚTÍ VE VĚKU OD 4,5 DO 7 LET

Program připravuje dítě na lepší zvládnutí výslovnosti a funguje jako prevence logopedických potíží.

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLKY

Tento program je vhodným doplňkem logo chvilek také do mateřských škol. Techniky zde uvedené jsou velmi dobře použitelné i pro skupinku dětí jako podpůrné techniky pro rozvoj motoriky těla a mluvidel.

KDO JSEM?


Známá česká celostní terapeutka, klinická logopedka, somatická koučka a yogínka.

Martina Kolmanová

Na Youtube mají mé videa sledovanost více než 300 tisíc.

Jsem celostní terapeutka, somatická koučka, klinická logopedka a lektorka yogy, a také terapeutka Somatic experiencing. Jsem mezinárodně certifikovaná jako HANDLE screener v USA a využívám ve svém přístupu kombinaci  a techniky všech zmíněných přístupů.

 

Zastávám jemný a současně hluboce působící přístup v terapii se zaměřením na celou osobnosti dítěte i rodiče. 

Směřuji k harmonizaci těla, mysli i duše. Již 8 let působím v online prostoru a jsem zkušenou terapeutkou, provázím rodiče workshopy a online programy a lektoruji Yogu pro duši, vedu reterat a vydávám vlastní obrázkové pomůcky Celostní komunikace, dříve známé pod názvem Logopedie s úsmvěvem. Přednáším na konfrenecích a publikuji

 

v Logopedáriu a spolupracuji s nakladatelstvím Euromedia. Vydala jsem obrázkové sešity Učíme se hlásku. Provozuji Youtube kanál Celostní komunikace. Jsem autorka logopedické webové aplikace LOGOTRON.

CENA PROGRAMU

zahrnuje


 • ONLINE STIMULAČNÍ PROGRAM ROZHÝBEJ SVŮJ JAZÝČEK
  V hodnotě 4200 Kč
 • BONUS - 5% SLEVA NA NÁKUP V E-SHOPU CELOSTNÍ KOMUNIKACE
  V hodnotě 200 Kč
 • BONUS - RELAXACE TĚLA - audionahrávka
  V hodnotě 399 Kč
 • BONUS - MOTIVAČNÍ LISTY
  V hodnotě 399 Kč

Celková cena programu je cena 5198 bez DPH.

V prodeji za 4500 Kč bez DPH.

PŘÍSTUP DO PROGRAMU JE NA JEDEN ROK

 

Často kladené otázky


 • PRO JAK STARÉ DÍTĚ JE PROGRAM VHODNÝ?
  Program doporučujeme začít s dítětem, kterému je 4,5 let.
 • JE PROGRAM VHODNÝ I KDYŽ UŽ DOCHÁZÍME NA LOGOPEDII
  ANO, tento program je celotělový a pracuje s oblastí těla a ruky, a také s mluvidly. A na běžné logopedii se obvykle pracuje pouze s oblastí mluvidel. Nicméně podpora ruky a těla je pro zlepšení pohybu mluvidel naprosto klíčová.
 • JE VHODNÝ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY?
  ANO, v tomto programu se naučíte, jak podpořit malé děti ve školce a jednotlivé techniky lze zařadit do logopedických chvilek s dětmi.
 • CO KDYŽ MÉ DÍTĚ UŽ MLUVÍ NESPRÁVĚ, POMŮŽE MU?
  ANO, aby se dítě naučilo správě vyslovit, potřebuje vždy začít od celého těla. A tento programu začne stimulovat potřebné oblasti mozku, které nepřímo podporují i činnost mluvidel a samotnou výslovnost.
 • KOLIK ČASU NÁM PROGRAM ZABERE?
  Toto je velmi individuální. Doporučuji se každé oblasti věnovat alepsoň týden, spíše dva. Celkově by program mohl být zvládnutý za 3 měsíce.
 • V ČEM SE PROGRAM LIŠÍ OD BĚŽNĚ DOSTUPNÝCH PROGRAMŮ?:
  Celostní přístup, který nabízím je složen z klinické logopedie, HANDLE přístupu, Yogy a somatického koučinku. Tuto kombinaci nikde jinde nenajdete, protože je zkrátka na celostní komuniaci jedinečná. Žádný jiný program nepodporuje rodiče a dítě současně. Navíc k programu získáváte techniky na uvolnění těla a stresu, které jsou potřeba, aby se vám společně pracovalo co nejlépe a v klidu.