3 kroky

k uvolnění stresu z těla dítěte

s cílem podpořit jeho spontánní vývoj a spolupráci

150 minut o stresu v těle a to, jak ovlivńuje spolupráci dítěte a techiky k uvolnění a vzájemnému propojení rodiče a dítěte.

Vývoj nemá být dřina, probíhá spontánně, pokud má tělo dítětevnitřní podmínky

bezpečí a spolupráce.

TERMÍN WORKSHOPU

datum: 28. 4. 2023 čas: 18:00 - 20:30 

Proč workshop o stresu?

Uvolnění těla aktivuje parasympatickou část autonomního nervového systému. Zní to složitě ale v praxi to znamená jednoduchou věc. Pokud je tělo uvolněné, učí se. Pokud je napjaté - bojuje. Když bojuje, nemá čas se učit a zrát. A pak, přesto že s dítětem cvičím a denně pracuji, nemám li prostředí, ve kterém se mohou odehrát skutečně proměny, nestanou se. Frustrace a zmařený čas. Pocit vyhoření i nedůvěra ve své kroky a mateřství. Tak by se dal shrnout výsledek, který to přináší. 

Nemusí to tak být - Co ti workshop přinese

 • Základní informace o stresu v těle dítěte
  Jak se projevuje a jak ho pozna, co ho probouzí a na čem uvolnění závisí
 • Jak souvisí můj nervový systém s nervovým systémem dítěte
  Musíme vědět, že část práce na sobě je zkrátka nutná, ale na workshopu tě naučím jednoduché cesty, jak si zvědomit, kde jsem, zda mám sama v sobě prostředí, které podpoří mé dítě
 • 3 techniky, které aktivují uvolnění u dítěte i rodiče a také vzájemnou spolupráci a důvěru
  Dítě se opírá o teba a jeho tělo ti musí věřit. A na tom společně zapracujeme. Naučíš se 3 techniky, které nejen uvolní tebe, ale také tvé dítě a jeho nervový systém, můžeš je hned začít používat a během pár dní uvidíš jasné proměny

Co tě čeká

150 minut prožitku a informace

 • Abys mohla začít, musíš mít informace
  Dostaneš jednoduchý návod do kapsy, aby si měla základní přehled. Nezasytím tě slovy, to není žádoucí, pochopení musí přijít skrze prožitek.
 • Praktické vyzkoušení technik
  Vyzkoušíš si efekt technik sama na sobě a uvidíš, že reakce můžou být různé. Je to důležité začít u sebe, aby si věděla, co můžeš čekat u dítěte.
 • Integrace
  Pochopení a prožitek, jasné kroky kupředu skrze integraci a možnost otázek a odpovědí.

Bonus k workshopu

 • Relaxace těla pro tebe - audio nahrávka
  Večerní relaxace pro tvé tělo, aby si své tělo dovedla do prožitku uvolnění, kvalitního spánku a regenerace a tvé dítě se mohlo začít opírat i o tvůj nervový systém
 • Pracovní listy na doma pro dítě
  Motivační archy pro děti, které ti pomohou udržet jeho pozornost a ochotu spolupracovat speciálně utvořené pro každou techniku s cílem podpořit u dítěte vnímání těla a efektivní učení

Pro koho je určen

Je určen široké veřejnosti, ale také pedagogům i terapeutům, kteří chtějí rozumět vlivu stresu těla na úspěch dítěte a spontánní vývoj. Je určen rodičům, kteří mají děti s neurovývojovými potížemi a kteří se setkávájí s tím, že dítě méně spolupracuje.

KDO TĚ PROVÁZÍ?

Mgr. Martina Kolmanová

inspiruje a propojuje

Celostní terapeutka řeči a komunikace, bloggerka, cestovatelka a máma tři dvojjazyčných dětí

 

- 18 let praxe v klinické logopedii

- 7 let praxe v online podnikání a online terapii

- 6 let praxe v body terapeutickém koučinku

- 3 roky praxe s online cvičením Integral Yogy

- 2,5 roku praxe v HANDLE přístupu

- aktuálně nově ve výcviku Somatic experiencing

- majitelka e-shopu Logopedie s úsměvem a autorka populárních publikací pro děti Učíme se hlásku L, R, Ř, C, S.

 

- více než 50 tísíc sledujících na sociálních sítích a Youtube 

 

Martina na svých workshopech utváří prostor, kde k prožitku si blízko a k uvědomění ještě blíž. Zvu tě do místa, kde se promění tvůj život. 

 

Do přítomného okamžiku.

 

Jsem celostní terapeutka řeči a komunikace, koučka a yogínka a miluju moudrost lidského těla. V tomto workshopu si ji budeš moci pod mým vedením prožít a naučit se, jak provázet k této moudrosti své dítě. 

 

Vztah rodič dítě je to, co sytí nejen vzájemný pocit propojení, ale také vývoj dítěte. Někdy je cesta k dítěti delší a trnitá. Sama jsem se jako rodič tří dětí naučila, že co platí na jedno dítě, nepomůže druhému. Protože nervový systém každého z nich je odlišný a na každé dítě můj vlastní nervový systém reaguje jinak. 

 

V terapeutické rovině sleduji téměř 18 let tento vztah mezi rodičem a dítětem při vzájemné cvičení a spolupráci. Všímám si, co a proč nefunguje a s radostí toto dnes sdílím s rodiči. Dokud se neutvoří vztah terapie se jen pozvolně sune dopředu. Na workshopu se dozvíš, co zrovna vám může stát v cestě a kudy se vydat. 

 

 

Co říkají o lektorce?

Martina je fantastická a je skvělé, že má odvahu, že si jde svou cestou, protože to přináší skutečné léčení. Je velký odborník v tom, co předává. 
Iva
Děkuji moc za to co děláš, Martino. Protože  jsem zatím nenarazila na nikoho dalšího, kdo dokáže takto propojit všechny vrstvy našeho bytí a přetransformovat je do možnosti sebeuzdravování. Ta moudrost těla, kterou ty následuješ, je pro mně velmi silná a do velké hloubky pravdivá a uchopitelná. Mé tělo s tím velmi rezonuje, což je transformuící. 
Katka

Cena workshopu

Cena workshopu je 1290 Kč

cena je za 150 minut workshopu i s bonusy zdarma - audio nahrávka Relaxace pro tělo

Z workshopu se nepořizuje záznam, můžeš se účastnit pouze živě.

Jak se mohu účastnit workshopu? 

Níže na stránce klikni na tlačítko koupit workshop. Ten se odehraje on-line na zoomu.

Link k připojení na workshop ti pošleme po zaplacení - jeden den před jeho konáním na tvůj e-mail.

Délka workshopu je 150 minut. 

Datum: 28. 4. 2023

Čas: 18.00-20.30 hodin