fbpx

3 kroky

k uvolnění stresu z těla dítěte

s cílem podpořit jeho spontánní vývoj a spolupráci

Vývoj nemá být dřina, probíhá spontánně, pokud má tělo dítěte vnitřní podmínky

bezpečí a spolupráce.

150 minut o stresu v těle a o tom, jak ovlivňuje spolupráci dítěte 

3 techiky k uvolnění a vzájemnému propojení dospělého a dítěte.

TERMÍN WORKSHOPU

datum: 12. 5. 2023 čas: 18:00 - 20:30 - JIŽ PROBĚHL

Proč workshop o stresu?

Uvolnění těla aktivuje parasympatickou část autonomního nervového systému. Zní to složitě ale v praxi to znamená jednoduchou věc. Pokud je tělo uvolněné, učí se. Pokud je napjaté, energii spotřebovává na odmítání a vzdor, nespolupráci a vzteká se, zasekává se a bojuje. Tento stav ale nemá dítě plně pod kontrolou protože podléhá zralosti jeho nervového systému.

 

A pak, přesto že s dítětem cvičím a pracuji, nejsou -li v jeho těle podmínky, ve kterém se mohou odehrát skutečně proměny, nestanou se. Frustrace a zmařený čas. Pocit vyhoření i nedůvěra ve své kroky a mateřství, nebo terapeutickou práci.

 

A to je přesně místo, ve kterém jako máma / terapeut / učitel zatlačím. Silou dospělého. Zatímco si myslím, že dítě nakonec přesvědčím, ono začne fungovat z důvodu strachu. 

Je tu ale druhá možnost, dítě spolupracuje a já abych udělala co nejvíc, dávám mu všechny ty úkoly, které jsme dostaly aniž bych si uvědomila, že už je to příliš. Přede mnou sedí hodná holčička, které si nedovolí odmítnout ale i přes tuhle veškerou práci se nezlepšuje. 

A nebo je tu další možnost, pořád lítá a neposedí. honím ho s tím úkolem. Vždycky to odflákne, je mu to jedno. Hlavně aby to měl za sebou. 

 

V ani jedné sitauci neprobíhá skutečné učení, ale boj o přežití. Místo, kde se nedějou změny a prostředí, které není citlivé k tělu ani duši dítěte. Navíc tvoří přesvědčení, na kterých uvadá život mnoha dospělých. 

Nemám možnost s tím nic udělat.

Musím to přežít.

Musím dřít, nechat se zlomit.

Nezáleží na tom, co cítím, ani na tom, co si myslím. 

Nikdo mě neposlouchá. 

A další...

Nemusí to tak být

- Můžeš postupovat citlivě a přitom úspěšně -

 

Co ti workshop přinese

 • Základní informace o stresu v těle dítěte
  Jak se projevuje a jak ho pozna, co ho probouzí a na čem uvolnění závisí
 • Jak souvisí můj nervový systém s nervovým systémem dítěte
  Musíme vědět, že část práce na sobě je zkrátka nutná, ale na workshopu tě naučím jednoduché cesty, jak si zvědomit, kde jsem, zda mám sama v sobě prostředí, které podpoří mé dítě
 • 3 techniky, které aktivují uvolnění u dítěte i rodiče a také vzájemnou spolupráci a důvěru
  Dítě se opírá o teba a jeho tělo ti musí věřit. A na tom společně zapracujeme. Naučíš se 3 techniky, které nejen uvolní tebe, ale také tvé dítě a jeho nervový systém, můžeš je hned začít používat a během pár dní uvidíš jasné proměny

Co tě čeká?

150 minut prožitku a informace

 • Abys mohla začít, musíš mít informace
  Dostaneš jednoduchý návod do kapsy, aby si měla základní přehled. Nezasytím tě slovy, to není žádoucí, pochopení musí přijít skrze prožitek.
 • Praktické vyzkoušení technik
  Vyzkoušíš si efekt technik sama na sobě a uvidíš, že reakce můžou být různé. Je to důležité začít u sebe, aby si věděla, co můžeš čekat u dítěte.
 • Integrace
  Pochopení a prožitek, jasné kroky kupředu skrze integraci a možnost otázek a odpovědí.

Bonus k workshopu

 • Relaxace těla pro tebe - audio nahrávka
  Večerní relaxace pro tvé tělo, aby si své tělo dovedla do prožitku uvolnění, kvalitního spánku a regenerace a tvé dítě se mohlo začít opírat i o tvůj nervový systém
 • Pracovní listy na doma pro dítě
  Motivační archy pro děti, které ti pomohou udržet jeho pozornost a ochotu spolupracovat speciálně utvořené pro každou techniku s cílem podpořit u dítěte vnímání těla a efektivní učení

Pro koho je určen

Je určen široké veřejnosti, ale také pedagogům i terapeutům, kteří chtějí rozumět vlivu stresu těla na úspěch dítěte a spontánní vývoj. Je určen rodičům, kteří mají děti s neurovývojovými potížemi a kteří se setkávájí s tím, že dítě méně spolupracuje.

KDO TĚ PROVÁZÍ?

Mgr. Martina Kolmanová

inspiruje a propojuje

Celostní terapeutka řeči a komunikace, bloggerka, cestovatelka a máma tři dvojjazyčných dětí

 

- 18 let praxe v klinické logopedii

- 7 let praxe v online podnikání a online terapii

- 6 let praxe v body terapeutickém koučinku

- 3 roky praxe s online cvičením Integral Yogy

- 2,5 roku praxe v HANDLE přístupu

- aktuálně nově ve výcviku Somatic experiencing

- majitelka e-shopu Logopedie s úsměvem a autorka populárních publikací pro děti Učíme se hlásku L, R, Ř, C, S.

 

- více než 50 tísíc sledujících na sociálních sítích a Youtube 

 

Martina na svých workshopech utváří prostor, kde k prožitku si blízko a k uvědomění ještě blíž. Zvu tě do místa, kde se promění tvůj život. 

 

Do přítomného okamžiku.

 

Jsem celostní terapeutka řeči a komunikace, koučka a yogínka a miluju moudrost lidského těla. V tomto workshopu si ji budeš moci pod mým vedením prožít a naučit se, jak provázet k této moudrosti své dítě. 

 

Vztah rodič dítě je to, co sytí nejen vzájemný pocit propojení, ale také vývoj dítěte. Někdy je cesta k dítěti delší a trnitá. Sama jsem se jako rodič tří dětí naučila, že co platí na jedno dítě, nepomůže druhému. Protože nervový systém každého z nich je odlišný a na každé dítě můj vlastní nervový systém reaguje jinak. 

 

V terapeutické rovině sleduji téměř 18 let tento vztah mezi rodičem a dítětem při vzájemné cvičení a spolupráci. Všímám si, co a proč nefunguje a s radostí toto dnes sdílím s rodiči. Dokud se neutvoří vztah terapie se jen pozvolně sune dopředu. Na workshopu se dozvíš, co zrovna vám může stát v cestě a kudy se vydat. 

 

 

Co říkají o lektorce?

Martina je fantastická a je skvělé, že má odvahu, že si jde svou cestou, protože to přináší skutečné léčení. Je velký odborník v tom, co předává. 
Iva
Děkuji moc za to co děláš, Martino. Protože  jsem zatím nenarazila na nikoho dalšího, kdo dokáže takto propojit všechny vrstvy našeho bytí a přetransformovat je do možnosti sebeuzdravování. Ta moudrost těla, kterou ty následuješ, je pro mně velmi silná a do velké hloubky pravdivá a uchopitelná. Mé tělo s tím velmi rezonuje, což je transformuící. 
Katka

Cena workshopu

Cena workshopu je 1290 Kč.

Cena je za 150 minut workshopu i s bonusy zdarma - audio nahrávka Relaxace pro tělo

Z workshopu se nepořizuje záznam, můžeš se účastnit pouze živě.

Jak se mohu účastnit workshopu? 

Níže na stránce klikni na tlačítko koupit workshop. Ten se odehraje on-line na zoomu.

Link k připojení na workshop ti pošleme po zaplacení - jeden den před jeho konáním na tvůj e-mail.

Délka workshopu je 150 minut. 

Datum: 12. 5. 2023

Čas: 18.00-20.30 hodin