Logopedická konzultace pro rodiče dítěte

Je určena:

 • pro rodiče, kteří chtějí odhalit důvod zpoždění řečového vývoje dítěte
 • pro rodiny žijící v zahraničí, které chtějí poradit, jak podpořit vývoj řeči dítěte v českém jazyce
 • pro rodiče, kteří se chtějí ujistit, zda vývoj řeči dítěte probíhá správně a nestačí jim pouze emailová konzultace
 • pro rodiče dětí, které již dochází na logopedii a chtějí konzultovat metody, terapii i výsledky dítěte a další možnosti péče
 • pro všechny rodiče, kteří mají jakékoli otázky k vývoji řeči dítěte a rádi by si promluvili s odborníkem

Jak konzultace probíhá?

 • Seznámení a krátký rozhovor k vývoji dítěte
  Můžete očekávat, že se vás budu ptát na dosavadní vývoj dítěte v oblasti pohybu i řeči. Bude mě také zajímat, v jakém prostředí dítě žije. Kolik jazyků ho obklopuje. Zda má sourozence. Budu se také zajímat o anamnézu rodičů. O porod a okolnosti okolo porodu, stejně jako o průběh těhotenství. Neopomeneme ani výživu dítěte. Bude mě zajímat, zda dítě prošlo vyšetřeními na foniatrii, ORL, neurologii, psychologii, psychiatrii apod. a zda je v péči odborného lékaře a proč?
 • Stručný popis řeči dítěte
  Nechám vás krátce promluvit o tom, jak vaše dítě v současnosti hovoří. Jaké má z vašeho pohledu dominantní problémy. Proč jste moji pomoc vyhledali.
 • A pak se budu ptát přímo na komunikaci dítěte.
  Následně se budu zajímat o to, jakým způsobem s dítětem komunikujete. Jak se dítě vyjadřuje, jak sděluje své prožitky, emoce. Jakým způsobem se snaží dorozumět a zda vůbec. Budu se také ptát, kdo dítěti rozumí a jak komunikuje v cizím prostředí.
 • Shrnutí stavu dítěte, odhalení příčina doporučení.
  Na základě rozhovoru s vámi se pokusím odhalit hlavní zdroj/příčinu potíží dítěte a nasměruji vás, jak s ním máte pracovat. V čem ho máte podpořit, a na které oblasti je nutné se zaměřit. Případně doporučím následnou odbornou péči.

Jak se objednat?

Cena konzultace je 1000 Kč/60 minut.

Z konzultace obdržíte nahrávku. 

 • kliknete na tlačítko chci konzultaci
  otevře se vám objednávkový formulář, který vyplníte
 • odešlete objednávkový formulář
  po odeslání objednávky budete vyzváni k úhradě platby
 • uhraďte platbu
  po připsání peněz na účet vás budu konktaktovat emailem a stanovíme datum a čas terapie  

Každý člověk má svůj příběh 

Ocenuji dukladnou pripravu schuzky na zaklade zaslanych podkladu. Proto mela pani Martina jiz mela predem pripravene konkretni testy a otazky. Diky tomu bylo mozne se velice efektivne se zamerit na predpoklane slabiny reci nasi dcery. Behem schuzky jsme obdrzely pro nas zasadni informace a konkretni doporuceni jez dceri zajiste pomohou pri dalsim vyvoji nejen reci. Forma "diagnostiky" byla vedena jako posezni s dobrou kamaradkou v tom nejlepsim slva smyslu. Krate po skonceni naseho hovoru, jsme obdrzely zapis jez obsahoval komunikovana doporuceni a shrnuti stavajici urovne vyvoje dcery v kontextui jejiho veku. Shrnuti: Dekuji Vam velice za odborne a pritom lidsky vedeny hovor. Jez byl pro nas velice prinosny a dal nam jasne a srozumitelne informace a doporuceni. Jez zajiste povedou k zlepseni urovne komunikace dcerky. Jeste jednou Vam velice dekujeme Martino a prejeme at se Vam i cele Vasi rodine dari.

Pavel a Eliška

Za mě musím říct, že už teď - a to jen po týdnu, kdy jsme se s Honzíkem na jazyk a jeho "ovládání" zaměřili, jsou vidět velké pokroky. Přijde mi, že ho spíš stačilo jen upozornit, že něco dělá nebo nedělá tak, jak by měl a on sám sebe krásně motivuje k nápravě 🙂 Jsem velmi ráda, že jsem se na Vás obrátila, pro Honzíka byl telefonát přes Skype velká paráda a mě jste předložila možnosti, jak se případně vyhnout nechtěnému zákroku. Přeji Vám pohodové dny a třeba se spolu setkáme osobně, až se vrátíte do Hradce, péči logopeda budeme pravděpodobně potřebovat delší dobu. Hanka a Honzík

Hanka a Honzík