Mgr. Martina Kolmanová

Mgr. Helena Sobieská

Mgr. Linda Rathousová

Doprovázíme vás na cestě za laskavou komunikací

Poskytujeme on-line celostní terapii poruch řeči a komunikace. Terapii s dítětem doplňujeme o podpůrná koučinková sezení s rodičem.

V rámci dětské terapie využíváme nejen tradiční terapeutické postupy, ale také prvky vizualizace a imaginace, metodu HANDLE, orofaciální stimulaci a metodu terapie orální pozice. Vnímáme a podporujeme jedinečnost každého dítěte a respektujeme jeho přirozené dary. Pomáháme mu propojit se se svým tělem a učíme ho vnímat a respektovat jeho potřeby, ale i pocity.  

Rodiče vedeme k uvědomění svých vnitřních přesvědčení ve vztahu k sobě a dítěti. Ke vnímáhí jeho těla a emocí. K přijetí dítěte v jeho jedinečnosti a síle, podporujeme rodiče v převzetí zodpovědnosti a rozvíjíme  ho v efektivní a podporující komunikaci s dítětem i se sebou samým. 

Respektujeme volbu každé rodiny a máme plné porozumění a pochopení pro váš osobní příběh i vaši cestu. 

Náš tým:

V prožitkových koučinkových sezeních se setkáte se mnou. V dětských sezeních se setkáte s Helenkou nebo Lindou. Všichni pracujeme na společném cíli. Naším přáním je, aby potíže dítěte pro vás byly skutečným darem. Abyste na cestě, kterou kráčíte měli oporu a péči a vaše komunikace byla obohacena láskou, pochopením i uchu milým projevem.

Víme, že změny ve vás se pozitivně odrazí na dítěti a také pokroky dítěte se pozitivně otisknou ve vašich emocích. Každý člověk je jedinečný, každá rodina píše svůj vlastní příběh. 

Vážíme si toho, že jsme součástí právě vašeho příběhu.

Martina Kolmanová 

autorka principů Celostní komunikace

Jsem klinická logopedka, autorka principů Celostní komunikace. Majielka e-shopu Logopedie s úsměvem plného obrázkových logopedických kartiček a sešitů pro děti. Lektorka on-line kurzů pro batolata a předškoláky. Autorka pracovních sešitů Učíme se hlásku L, R, S, C a Ř vydané nakladatelstvím Euromedia. 

 

Ale především žena, maminka tří dvojjazyčných dětí. S radostí a láskou poznávám hluboké spojitosti mezi rodičem a dítětem, ale také vliv rodiného příběhu, který ovlivňuje přítomnost a také přetrvávání poruch řeči a komunikace. 

Filosofie celostního přístupu

Propojení mezi dítětem a rodičem je tak niterné a vždy jedinečné. To, co prožívá rodič se dotýká dítěte. A to nejen na úrovni psychické, ale i tělesné. Lidské tělo reaguje na vysokou míru stresu biochemickou reakcí, která ovlivňuje nejen napětí svalstva, ale také koordinaci jednotlivých tělesných funkcí, pocit vnitřní harmonie i má přímý vliv na proces osobního zrání. 

 

V dnešní době narůstá míra stresu uvnitř společnosti i rodin, která se přímo odráží na kvalitě vývoje dětí. Emoční prožívání je potlačeno a naše těla jsou skladištěm napětí, které neumíme uvolnit. Komunikace je oslabená a přeplněná nefuknčním a neefektivním slovem. Neumíme vyslovit, co cítíme, protože si to mnohdy ani neuvědomujeme. Neumíme vyjádřit, co potřebujeme, protože to často ani nevíme. Neumíme uvolnit napětí z našeho těla. Toto napětí se pak přelévá do vyvíjecícho se těla dítěte a brání plnému rozvoji jeho potenciálu. 

 

Tím, že upravuji dítěti "poruchu" řeči a zároveň ošetřuji hlubší vrstvy komunikace, kterých se tato porucha řeči dotýká, podporuji rodinu ve znovu nalezení ztracené harmonie, relaxace a uvolnění. Přispívám tím k uvolnění tlaku směřovaném na dítě.

 

Tento terapeutický přístup se mi dlouhodobě osvědčil natolik, že jsem se již tradičního způsobu zcela vzdala. 

 

Mým přáním je, aby porucha dítěte rodinu spojila ne rozdělila a aby v rodině byla znovu nastolena harmonie a  laskavá komunikace. 

Slova našich klientů

V únoru letošního roku 2020 jsem začala Podporující koučink pro rodiče dětí s poruchou komunikace. Upřímně.... vůbec jsem si nedokázala představit, co se bude dít. Měla jsem za to, že budeme probírat témata jako: jak zvládnout stres, co dělám špatně, čemu se vyhnout, jak dítě přimět, aby spolupracovalo aj. Ale Martina je profesionálka na nejvyšší možné úrovni a člověk na správném místě! To, co se dělo, mi ze začátku připomnělo svět z Alenky z říše Divů. Společně jsme započaly sezení s tématem Já. Proč právě JÁ, KDYŽ MÁME ŘEŠIT NAŠEHO SYNA (expresivní dysfázie) Ale Martina mi začala ukazovat něco, co jsem netušila, že mám v sobě a jak to vše dokáže ovlivnit našeho Jakuba. Dokázala se naladit dostat na místa, která byla hodně bolavá a která měla dopad na syna. Pomalu mě začala vést cestou porozumění, zbavovat se starých návyků a krůček po krůčku překračovat milníky, které vedly k depresím, strachu, zlobě, obavám a sebeobviňování. Dostaly jsme se pomocí cvičení a meditací k samé podstatě všeho. Ale podstata není jen jedna: skládá se jako obraz puzzle z dílků, který se musí složit, aby vše dostalo smysl a řád. Naučila mě, že v první řadě jsem důležitá Já. Protože právě vliv rodiče na dítě je obrovský a dokáže způsobit fatální následky! Po pár lekcích jsem začala vidět výsledky nejen na sobě, ale i na synovi: jeho hyperaktivita se snížila, byl klidnější, vyrovnanější, bez zbytečných výlevů zlosti a nesoustředěnosti. Je tohle moje dítě, jakého jsem znala? To přece není možné?!! Je....a víte proč? Protože každá cesta se skládá ze startu a z cíle. A pokud se díváte ze startu přímo na konec cesty, už se vám v hlavě vše hroutí a naskakuje myšlenka: tohle nikdy nedokážu! Martina mi na této naší cestě ukázala, že se musím dívat jen před sebe: zvládat krůček po krůčku, jako když leze na skálu. A když už se dívám, tak za sebe, protože uvidím, jak velký kus cesty už jsme se synem zvládli a to je veliká motivace. Cesta k vrcholu se blíží každým krokem a jednou tam dojdeme. Děti jsou našimi velkými učiteli. Ukazují nám spoustu věcí, které nedokážeme nebo neumíme vidět. A Martina je velký učitel a průvodce jak dětí, tak hlavně nás rodičů. O celostní komunikaci se moc nemluví. Spousta z nás si nedovede představit, že vše souvisí se vším. Je skvělé potkat terapeuta na tak vysoké úrovni a zjistit, že dokáže být i přítelem❤️
Ema Pitnerová, maminka Jakuba
Na paní Martinu Kolmanovou jsem se obrátila po 2 letech neúspěšné logopedické péče v místě bydliště, kdy i přes intenzivní trénink a spoustu investovaného času nebyl vidět žádný efekt. Podrobně nám vysvětlila důvody našeho neúspěchu a pustili jsme se do práce. Během terapií se zmínila o konzultaci pro rodiče, o které jsem věděla, ale měla jsem strach znovu otevírat staré rány. Po půl roce jsem se rozhodla a kdybych věděla dnes, co mě čeká, neváhala bych ani minutu. Martina vedla rozhovor velmi citlivě a našla příčinu potíží. Dala mi nástroje k uzdravení, které používám samostatně podle svých časových možností. Tak rychle, jak jsem se posunula na cestě vpřed já, se posunul i syn. Začal říkat R přesně v okamžiku, kdy se mi podařilo uvolnit jeden z bloků. Jako bonus této terapie pozoruji více energie, která mi tolik let chyběla. Děkuji Martině, že je mým průvodcem.
Jana Šestáková, maminka Vašíka
Žijeme v zahraničí, naše děti navštěvují německou školu a školku, proto nás logopedie přes Skype nadchla, předčila naše očekávání a spolupráce s Martinou je vynikající. Před nějakým časem jsem absolvovala u Martiny i pár konzultací pro rodiče, neboť jsme narazili i na jiné komunikační problémy se synem. Zpočátku jsem ke konzultaci byla skeptická a nebyla jsem si jistá, zda nám pomůže. Ale opak byl pravdou a já jen žasla, jak moc pomohla konzultace mě samotné a hlavně jak se zlepšil, prohloubil náš vztah se synem. Jsem velice ráda, že se Martina vydala cestou celostní komunikace, neb si myslím, že problém by se měl řešit komplexně a ne jen po částech. Vážím si naší téměř dvouleté spolupráce s Martinou, máme v ní plnou důvěru, její lidský přístup a množství pracovních i osobních zkušeností můžeme vřele doporučit. Dokonce i naše děti se na logopedii těší 😊.
Lenka Fousová, maminka Martínka

Balíček celostní péče

pro rodiče a dítě na 3 měsíce zahrnuje: 

Pro dítě

 • 1x logopedická diagnostika -90min
  Diagnostika není součástí balíčku a hradí se samostatně. Je určena pro zhodnocení vývoje řeči dítěte. Je podmínkou zahájení terapie. Vhodná pro děti od 4,5let. Délka diagnostiky je 60 minut.
 • 6 x sezení pro dítě - 30min/sezení
  V sezení s dítětem používám body orieanted therapy, prvky yogy, meditace a imaginace, ale také tradiční a moderní metody klinické logopedické práce s dítětem, samozřejmostí je respektující přístup k dítěti a posílení jeho sebevědomí a komunikačních dovedností.
 • Autorské obrázkové materiály pro dítě k domácí péči
  Jsem autorka obrázkových materiálů pro děti s poruchami komunikace a také autorka pracovních sešitů Učíme se hlásku L, R, S, Ř, C, které jsem vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Euromedia. Veškeré naše produkty dostáváte jako klienti v pdf verzi zdarma.
 • Online webová aplikace LOGOTRON - pro domácí procvičení, ONLINE výuková videa
  Dostanete také přístup do naší webové aplikace zdarma a můžete ji použít pro práci doma s dítětem. Současně dostanete přístup ke vzdělávacím videím, která jsou určena pro rodiče.
 • E-book Logopedie na doma 1 - výslovnost, E-book Logopedie na doma 2-Sluchové vnímání, Online kurz pro předškoláky nebo Online kurz pro batolata
  K terapii dostáváte zdarma e-booky, které obsahují materiály k domácí práci, ale také potřebné pracovní sešity a materiály z mých online kurzů.

Pro rodiče

 • 3 x sezení pro rodiče - 90min
  Sezení probíhá 1x za měsíc a je zaměřeno na podporu rodiče. Uvolnění emočních a komunikačních bloků, posílení sebe-vědomí, nalezení své vnitřní síly a posílení lásky a vztahu k dítěti.
 • Meditace
  Při práci s rodičem používám různé techniky a jednou z nich je řízená meditace. Součástí práce jsou nejen již vzniklé meditace, ale také mnohdy meditace, která je natočena na míru rodiči a jeho osobního příběhu.
 • Sdílení osobních prožitků mezi sezeními
  Otevření komunikace ze strany rodiče a podpora sdílení emočních a vnitřních prožitků je nedílnou součástí celostní terapie. A proto vytvářím prostor mezi sezeními a nabízím možnost otevřeně sdílet - emailem nebo krátkou video nahrávkou to, co rodič ve vztahu k sobě nebo dítěti prožívá.
 • Yoga a body terapeutické techniky
  Pro hlubší práci s tělem používám body terapeutické techniky, práci s dechem, svalovým uvolněním, vnímáním těla. Tyto techniky jsou v případě potřeby rodiči předány ve formě audio nebo video nahrávky.

Ceník služeb

v případě zájmu je nejprve potřeba objednat úvodní diagnostiku

Diagnostika dítěte
1500 Kč
bez DPH
Úvodní diagnostika dítěte před zahájením práce s dítětem i rodičem. Zhodnocení vývoje řeči a rozhovor s rodičem dítěte v délce 90 minut.
3 měsíční balíček péče
7900 Kč
bez DPH
Balíček zahrnuje: - 6x sezení pro dítě 30 minut - 3x sezení pro rodiče 90 minut Veškeré online materiály, meditace na míru, videa a konzultace mezi terapiemi jsou zdarma.

Pro koho je celostní přístup? 

 • Ráda bys poznala více sebe i svůj vztah k sobě a svému dítěti
 • Je ti blízká myšlenka, že porucha řeči tu není náhodou
 • Přeješ si své dítě doprovázet respektujícím způsobem a jeho komunikační potíže vnímat jako zdroj pro osobní poznání a rozvinutí hlubšího a láskyplnějšího vztahu
 • Jsi otevřená novým zkušenostem a osobnímu sdílení, pohledu do nitra sebe a uvolnění nepotřebných přesvědčení, která ti blokují cestu životem
 • Jsi maminka dítěte s poruchou řeči
  V případě, že je dítě mladší 4,5 let, terapie probíhá pouze s rodičem formou konzultací, více v menu on-line péče - KONZULTACE PRO RODIČE
 • Jsi přístupná netradičním formám práce, meditace, imaginace, body terapie a to jak pro dítě tak rodiče

Docházíte již s dítětem na logopedii a ráda byste jako doplněk přidala práci na sobě? 

Je to možné, Můžete využít podporující konzultace pro rodiče dítěte s poruchou komunikace,

Více se dočtete zde