Relaxační technika - Uvolnění

pro citlivé ženy a maminky

Relaxační technika je ZDARMA ke stažení na konci stránky

Stáváš se součástí emočního proživání druhých lidí?

A sama se tím cítíš přetížená?

Pak si tu správně. 

Neseš v sobě veliký dar. Dar empatie a nacítění. Současně ale možná zažíváš pocit, že ti tento dar neslouží tak, jak by sis přála. Možná prožíváš pocit naplnění z toho, jak druhým lidem rozumíš a jak jím dokážeš pomoci. Jak snadno a lehce cítíš, co prožívají, skoro, jako bys to prožívala ty. 

 

Stejně tak ale zároveň tvé tělo možná vysílá signály, že to, jakým způsobem žiješ a jak moc si bereš od druhých proto, abys jim ulehčila, není pro tebe samou podporující. 

 

Možná to sama cítíš. Chceš a toužíš pomáhat, ale zároveň už také cítíš, že bys ráda zůstala sama sebou. Sama pro sebe a že bys sama sobě chtěla věnovat dostatek péče, aby tě tento způsob chování nevyčerpával. 

Rozumím ti. 

Samotné mi trvalo roky přijít na to, co mě vlastně tak moc vyčerpává. Stejně tak pochopit, že když si kus svého prožívání ponechám pro sebe, i tak moje vnitřní síla nezmizí, naopak, ještě více vzroste. 

Pomáhat a cítit druhé je skutečný dar.

Ten největší kus si ale musíš nechat pro sebe.

 

VYMEZIT SI SVÉ HRANICE MEZI TVÝM TĚLEM A TĚLEM DRUHÉHO ČLOVĚKA, JE DŮLEŽITÉ NEJEN PRO TVÉ ZDRAVÍ, ALE TAKÉ PRO ZODPOVĚDNOST ZA OSOBNÍ CESTU KAŽDÉHO ČLOVĚKA.

ZODPOVĚDNOST, KTEROU PŘEBÍRÁŠ SAMA NA SEBE NESLOUŽÍ ANI TOBĚ, ANI TVÉMU PŘÍTELI.

Neber si na sebe emoce druhého člověka a i tak zůstaň tím, kým toužíš být.

Možná se ti zdá, že to nejde. Že o svůj dar přijdeš. Opak je ale pravdou. Obvykle máme strach,, že když přestaneme tímto způsobem pomáhat, pak nás druzí opustí. Pak už světu nebudeme tak nápomocné a zároveň máme strach, že zůstanem samy.  Tvoje senzitivita může pramenit z tvé vnitřní bolesti, kterou si ve svém životě prožila. Ze samoty a opuštění, které tě činí pro tuto emoci tak citlivou, že děláš vše proto, aby ji druzí  nemuseli zažívat. 

Možná sis ale sama ani nevšimla, že právě tento způsob chování tě ponechává osamocenou. 

Tato relaxační technika - Uvolnění, ti zajistí nejen vytvoření si přirozené hranice mezi tvým tělem a tělem druhých lidí. Ale zároveň ti umožní stále cítit emoce druhých ale zdravěji. Tak, aby nebyly tvojí přímou součástí.

 

Zůstane ti tvá schopnost empatie a lásky. Bude však sloužit nejen ve prospěch druhých lidí, ale také tvůj vlastní. A to je na empatii to nejdůležitější.

Relaxační techniku - UVOLNĚNÍ si budeš moci

stáhnout zdarma po vložení e-mailu do formuláře zde.