Obejmi

své dítě

 • Cítíš uvnitř sebe napětí a nedaří se ti ho zbavit?
 • Mluvíš podrážděně, zvyšuješ hlas a někdy i dost křičíš?
 • Jsi denně unavená a trápí tě různé nepříjemné projevy na těle?
 • Ráno se cítíš nevyspalá a večer se ti špatně usíná?
 • Už nevíš, kde bys našla rezervy na to, abys to vše okolo dítěte a rodiny zvládala?

Pak jsi tu správně.

 Uvolni své tělo, ovládni svoji mysl a ponoř se do radostí. 

Tvé dítě tě bude následovat.

 12 týdenní celostní on-line program Obejmi své dítě je pro maminky dětí s poruchami, zaměřený na uvolnění stresu z těla rodiče, sebepoznání a návrat k vnitřní harmonii.

Ze tvé proměny také vytěží tvé dítě.

 

To ty vysíláš skrze své tělo zprávu do světa a tvé dítě ji pouze přijímá. Pokud tedy toužíš po celkové změně uvnitř sebe a také tvé rodiny, vítám tě na této stránce. Pozorně čti vše, co tu je napsáno a udělej si také čas na webinář, který tě provede poznáním síly řeči těla a jejího vlivu na komunikaci dítěte. 

Krok č. 1 - Podívej se na webinář

Do 5. 9. 2021 je program možné koupit se slevou 15%.

Kód slevy najdeš na konci webináře. 

"Tvé dítě se opírá o řeč tvého těla. Jeho chování odráží hluboké programy zakotvené uvnitř tvé mysli. Jeho radost v očích a láska, kterou ti vyjadřuje, je odrazem tvé duše."

Krok č. 2 - Čti dál

4 PILÍŘE PROGRAMU

 • Uvolnění STRESU Z TĚLA

Stres v našem těle ukládáme do svalů, kloubů ale také vnitřních orgánů. Cokoli nedokážeme mentálně zpracovat a uvolnit, zůstává v našem těle uloženo v nervovém systému. A to ovlivňuje to, jak se cítíme, jak se chováme a jak reagujeme, ale i zprávu jakou vysíláme na venek.

Chybí nám energie a dobrá nálada. Úsměv a radost ze života. V programu se cíleně zaměříme na uvolnění stresu z těla a ty v sobě nalezneš příval nové energie a vnitřní síly. 

 • Zklidnění MYSLI

Mysl je jako divoký kůň, pokud ji nedokážeme zkrotit, běží si kam chce a my s ní. V průběhu programu tě naučím techniky, které ti pomohou mysl utišit a převzít nad ní kontrolu. Lidský mozek se umí vystrašit pouhou myšlenkou a na ni reaguje naše tělo. Kolotoč negativních myšlenek tě tedy nikdy nedostane ze začarovaného kruhu ven. V programu se staneš KROTITELKOU DIVOKÝCH KONÍ ve své mysli. 

 • Uvolnění STARÉHO ŽELEZA ve tvé mysli

Na cestě k vnitřnímu štěstí a radosti nám často brání staré zvnitřnělé programy, které si neseme z dětství. Jinými slovy v dospělosti stále věříme tomu, čemu jsme věřili v pěti letech a na tomto přesvědčení stavíme svůj dospělý život, Mým cílem je, abyste v sobě našli sílu tato přesvědčení opustit a najít svobodu v každodenním bytí.  Budeš se pak cítit svěží a svobodná. 

 • Vytvoření NÁVYKU péče o sebe

Není to nic automatického, že se staráme o sebe. Neznamená to, že si ráno vyčistím zuby a večer jdu spát. Ale, že se skutečně s láskou zastavím a věnuji se sobě. Bez výčitek a s vědomím, že cokoli dělám pro sebe, pomáhá mému dítěti. V průběhu programu budeme neustále s touto myšlenkou pracovat a osvobodíme sebe z okovů své mysli a pocitů tíhy ve svém těle. 

Na jakých myšlenkách program stojí? 

Mozek se ve stresu neučí a nezraje.

Stres v našem těle žije i naše dítě. 

My řídíme podmínky svého života.

Každý člověk má možnost si vybrat, v jakých emocích chce žít. 

Za šest let koučinku, který věnuji především rodičům dětí s poruchami, jsem si všimla, že velká část rodičů dětí s poruchami se nachází ve stavu vyhoření nebo krátce před ním. Maminky si tohoto stavu však často nejsou vědomé, protože jejich tělo frčí na tzv. adrenalinovou vlnu. A vede je přímo do propasti vyčerpání. Doslova se nechávají vláčet životními okolnostmi, které jim přihrál život. A jsou ve vleku života na místo toho, aby ho řídily. 

 

Nejsme zvyklé si vybírat. Nejsme zvyklé převzít zodpovědnost za to, co se nám děje a začít řídit směr lodi, která se řítí na ledovec, protože postrádá VĚDOMÉHO KORMIDELNÍKA. 

 

Hormon stresu, strachu a pocitu ohrožení jsou jako vlny na moři, které nás ženou na ledovec, který je schovaný pod hladinou. Ano, ten ledovec je tam dávno. My o něm jen nevíme. Nechceme ho vidět. A naše mysl jako divoký kůň letí vpřed.

Vládne nad naším životem.

 

Jak to vypadá v realitě takové maminky? Ve snaze pomoci svému dítěti přehlíží sebe samu. Přebíhá z terapie na terapii bez relaxace, uvolnění a zastavení. Jen takhle věří, že to může fungovat. Její strach jí ani nedovolí přemýšlet nad tím, že by to mohlo být i jinak. Zastavit samu sebe se bojí. Co když něco zameškám, co když prošvihneme to zlaté období. A přitom, pod hladinou je ledovec, který opomíjí. 

 

Mozek dítěte reaguje na prostředí plné rychlosti a stresu obranným mechanismem. Stres, který dítě prožívá, zabraňuje zrání a vývoji. 

Vím, že maminka chce udělat to nejlepší, a všichni jí v tom povzbuzují. Nikdo ale nemluví o tom, že právě v takovém maratonu mozek dítěte nenaplní svůj potenciál. Jeho svaly jsou napjaté, v těle přetrvávají primitivní reflexy. Mozek dítěte se doslova brání nechat tělo zrát. Mozek si totiž myslí, že dítě je v ohrožení. 

 

Jeho svět totiž tvoří uštvaná, zničená a frustrovaná maminka. Ona své emoce neprožívá, a dítě je prožívá za ní a jeho tělo a mozek na stav maminky reaguje. Ohrožením, vzdorem, únavou, stresem a vyhořením, napětím, neklidem. Nespolupracuje, nerozvíjí se, nic nejde úměrně vynaloženému úsilí. 

Uvolnění těla přináší zrání. 

A právě proto má pozornost míří k tobě. Vím, že jsi úžasná a vím, že to vše děláš z lásky k dítěti. Vím, ale také, že to jde i jinak. Pečovat o sebe se musíme naučit. Každý den toto chování v sobě upevňovat. 

 

V programu ti chci ukázat sílu RELAXACE A UVOLNĚNÍ a její účinek na tebe i na mozek dítě. A ukázat ti, že to může fungovat úplně jinak než jsi zvyklá a přinést výsledky, které možná už ani nečekáš. Pečovat budeš o sebe. A pak jako bonus budeš pozorovat také vývoj svého dítěte. 

 

Krok č. 3 - Poslechni si, co přináší koučink

Krok č. 4 - Přečti si, co tě v programu čeká.

Program trvá 12 týdnů.

JAK TO BUDE VYPADAT PRAKTICKY?

15. 9. - 15. 12. 2021 

 12 LEKCÍ YOGY

Součástí programu je 12 lekcí yogy zaměřené na hlubokou relaxaci, vnímání těla, zpřítomnění, laskavost k sobě a také uvolnění napětí a stresu z těla. Integral Yoga, kterou nabízím, je velmi pomalá, relaxační a hluboce léčivá. Nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti s yogou ani vášeň pro yogu. Jen ochotu se poznat skrze své tělo. Nevyžaduje ani štíhlé a ohebné tělo. Mým cílem je naučit vás skrze vaše tělo cítit se a také si osvojit schopnost uvolnit se v běžném životě. .

HARMONOGRAM - 15.9-15.12.2021 - STŘEDY V 18.00-19.30

 4 TECHNIKY PRÁCE S MYSLÍ

Naše myšlenky ovldádají náš život. I naše tělo. Je tedy zásadní naučit se s nimi pracovat a to v případě, že toužíme žít šťastnější a naplněnější život. Být v souladu se svým dítětem, ať už tím uvnitř nebo tím, které mám doma před očima. Mysl je kůň, vy však musíte držet jeho uzdu. Jinak vás odveze do neznáma, do temnot, do propasti. 

Ano, své mysli dokážeme říci STOP. A řídit její směr. 

4 ŽIVÉ WEBINÁŘE

Tyto webináře budou sloužit pro vaše sdílení. Otevřenou komunikaci, kdy budete mít příležitost odkrýt kus sebe a zažít si jaké to je, když dostanete plné přijetí a také podporu na vaší cestě. Tyto webináře jsou kolektivní koučink.

Obsah webinářů bude vycházet z potřeby konkrétní skupiny rodičů, která do programu vstoupí. 

HARMONOGRAM webinářů:

 1. webinář pátek 1. 10. ve 20.3O,
 2. webinář pátek 22.10. ve 20.30,
 3. webinář pátek 19. 11. ve 20.30,
 4. webinář pátek 10. 12. ve 20. 30.

 

FACEBOOKOVÁ SKUPINA

Vím, že nejdůležitější na celé cestě je PODPORA A POCIT , ŽE NEJSEM NA VŠE SAMA. A právě proto je ohromným bohastvím sdílení v uzavřené facebookové skupině, kde najdete moji neustálou podporu. Ale také podporu vás maminek, rodičů, kteří máte obdobné starosti. Tato skupina je bezpečná, a velmi léčivá.

A ty v ní máš moji každodenní podporu. Koučuji nejen na webináři, ale také v komentářích ve skupině. Kdykoli se můžeš na mě obrátit, sdílet a nechat se podpořit a to celých 84 dní tvého života. 

VEČERNÍ MEDITACE

Meditace a relaxace, které budou součástí programu, jsou cíleně zaměřené na sebepoznání a uvolnění napětí z těla. Jedná se o audio nahrávky, které jsou silným nástrojem proměny uvnitř naší mysli. 

Pomáhají otevírat podvědomí a vstupovat do hlubších vrstev, které jsou nám běžně skryté a ve stresu zcela nepřístupné. Pomocí meditace budeme otevírat nevědomé sabotéry, uvolňovat je a utvářet si život, který toužíme mít. Nevyžadují žádnou předchozí zkušenost s meditací. 

Kdo jsem?

"Věřím v léčívou sílu každého lidského srdce a sílu lásky, která v něm žije."

Mgr. Martina Kolmanová

 • Celostní terapeutka řeči a komunikace

Jako klinická logopedka jsem vždy kladla důral na komunikaci rodič dítě,  a také na pocity rodiče dítěte. Vnímala jsem je jako základní pilíř pro úspěch v terapii. Dříve jsem však neznala cestu k tomu, jak rodiče na jeho cestě podpořit, a to do doby, než jsem se sama stala trojnásobnou maminkou a prošla nelehkým mateřstvím lemovaným chronickou bolestí mého těla a také neurovývojovými poruchami na straně mých dětí.

Všechny mé vnitřní zkušenosti a prožitky přispěly k cestě, kterou jsem se následně vydala. A tou je podpora rodiče dítěte s poruchami řeči a komunikace. Skrze osobní rozvoj, hlubokou práci s myslí a tělem , ale i meditaci, relaxaci, yogu a body terapii jsem v sobě nalezla vnitřní klid, uvolnění a radost, kterou s láskou předávám dál. Vím, že máma je klíč ke štěstí, k radosti i harmonii uvnitř rodiny.

 • Celostní body koučka

Již více než šest let provázím rodiče dětí s poruchami řeči a komunikace jako kouč, ale také šestnáct let jako klinická logopedka. Pochopila jsem, že na pozadí mnoha potíží dítěte leží také bolavá duše samotného rodiče a proto jsem se v posledních letech vydala především cestou osobního body koučinku a celostní péče skrze projekt Celostní komunikace. 

 • Certifikovaná lektorka Yogy

Integral Yogu jsem studovala v USA pod vedením C.M: Browna jehož učitel byl zakladatel této yogy Swami Satchinanada. Tato yoga mě nejen vyléčila ale také mi ukázala sílu těla, hluboké relaxace a propojení mysli, duše i těla v jeden celek, kdy naše tělo je důležitým klíčem k nalezení vnitřní spokojenosti a klidu.  

Cena programu za 12 týdnů

5790 Kč bez DPH

Cena zahrnuje 12 živých lekcí on- line yogy, 4 živé webináře v délce 90 minut, 3 meditace a 4 techniky práce s tělem a myslí. A také 12 týdnů osobní podpory uvnitř facebokové skupiny.

Program poběží od  15. 9. 2021 - 15. 12. 2O21. /v týdnu od 22.-26.11. 2021 je pauza/

Jak se cítí rodiče po skončení programu? 

Ahoj Martina, program je na konci a ja Ti chcem povedat jedno velke dakujem. Mam chut Ta objat a priamo do oci Ti povedat, ze to co robis ma zmysel...keby som mala rozpisovat v com vsetkom som mala velke uvedomenie ani to nedocitas, ale mozem zmienit to zasadne- vnimat svoje pocity, telo, myslienky a dovolit si spomalovat a uvolnovat. Ja by som mala jedno prianie, ak to nie je mozne splnit akceptujem to. Chcela by som mat pamiatku na tieto 2 kurzy, ktore som pri tebe absolvovala ( Obejmi sve dite a S Jonasom do skoly) bolo by mozne mi urobit listinu, ze som ich absolvovala, nieco podobne ako certifikat. Viem mozem si to zhotovit sama, ale nebude to pre mna mat taku hodnotu.
Katarina Merretová

Co ti program přinese? 

Vnitřní radost a pocit štěstí

Otevřenou a laskavou komunikaci

Uvolnění stresu a hlubokou relaxaci. 

Zklidnění emocí a uvolnění strachu

Příjemné pocity v těle i radost ze života.  

Jasnou mysl a sílu rozhodovat

Nalezení důvěry v sebe i cestu dítěte

Energii a sílu pečovat o sebe i své dítě

Posílení sebehodnoty 

 • Kolik času mi kurz zabere?
  Nejvíce 20 minut denně. Webinře jsou cca jedenkrát za 3 týdny a jsou v délce 90 minut vždy večer.Yoga probíhá 1x týdně ve středu od 18.00 a trvá 90 minut.
 • Je možné cvičit i mimo stanovený čas?
  Samozřejmě, záznam bude vždy druhý den k dispozici.
 • Jak probíhá kurz?
  Kurz je on-line na zoomu, webináře jsou vysílané přes zoom, stejně jako yoga. Součástí kurzu je facebooková skupina. Je tedy dobré mít facebook.
 • Musím umět yogu?
  Ne, a ani tě nemusí příliš bavit. Nebudeme se zlepšovat v ásanach, ale budeme se soustředit na uvolnění těla.
 • Nevěřím na to, že bych přes sebe mohla pomoci dítěti.
  Chápu tě. Ani já jsem této myšlenkce dříve nevěřila. Dokud jsem sama neprošla zkušeností . Byla jsem však otevřená tomu tuto možnost prozkoumat a poznat. A to ti zcela postačí .
 • Nemám ráda osobní sdílení veřejně
  Nerada se otevíráš a sdílíš, to je v pořádku. Není to potřeba. Můžeš kurzem projít bez toho, aniž bys cokoli řekla i tak z kurzu vytěžíš.

Krok č. 4 - Zvaž, zda ty sama za to stojíš. 

Těším se na tebe a tvůj příběh. 

Jestli si se rozhodla, již nyní si můžeš zakoupit vstup do on-line programu Obejmi své dítě. Budu tě provázet na této cestě k sobě po dobu 12 týdnů. A ty v průběhu této doby budeš moci pozorovat patrné změny na sobě, ale i tvém okolí.

Jediná podmínka celého programu je, být ochotná dát plnou pozornost sama sobě :).

Vyžaduje to od tebe plné zapojení do programu. A přenesení pozornosti k sobě.