JAK PODPOŘIT SPRÁVNÝ VÝVOJ ŘEČI DÍTĚTE

OD 0-3 LET?

elektronická kniha v PDF formátu

 • Vím, jaké jsou nejčastější příčiny poruch řeči a jak se jim snadno vyhnout.
 • Vím, že mnoho dětí přichází na logopedii zbytečně.
 • Vím, kdy je třeba se o vývoj řeči dítěte obávat a jak tuto situaci včas a efektivně řešit.
 • A také vím, že úspěšná náprava chybné výslovnosti je opravdu dřina.

Těšíte se na první slůvka vašeho dítěte a chcete, aby jeho cesta k nim byla rychlá a bezchybná? 

E-book nabízí komplexní pohled na vývoj řeči a návod jak ho krok za krokem podporovat.

Logopedická terapie mnohdy trvá několik měsíců, vyžaduje desítky hodin intenzivního cvičení, dostatek energie i motivace vás i vašich dětí.

A toho vás chci ušetřit! 

 

Mnoho dětí, které ke mně docházely, by na logopedii vůbec nemuselo přijít, kdyby rodiče věděli, jak snadno jde vadě řeči předejít, a také jak snadno ji lze způsobit. V současné době logopedických vad přibývá. Důvodů je více, ale jedním z nich je, že rodiče nedostávají správné informace o vývoji řeči. Nevědí také, jakým způsobem vývoj správně podporovat a co mu škodí. 

Nemusíte nic studovat. Informace jsem pro vás sepsala srozumitelně a přehledně a s tímto e-bookem budete vědět vše potřebné, protože je opravdu rozsáhlý.  

 Skvělý e-book, který představuje vývoj řeči u dětí v celé jeho složitosti a jednoduchosti zároveň. Martina dává do souvislostí věci, které zdánlivě s řečí nesouvisí, ale při bližším pohledu na ni mají zcela zásadní vyznam, jako například výběr hraček nebo různé tvůrčí činnosti. Jsem maminka dvou dětí ve věku jednoho a tří let, které jsou (nebo spíše budou, v případě mé mladší dcery) bilingvní. Starší dcera je ohledně vyjadřování poněkud opožděna oproti vrstevníkům, a proto velmi oceňuji krásně přehledně zpracované bonusové e-booky, které mi umožňují sledovat, co je ještě v pořádku a co už není. Přímo v e-booku je pro každou vývojovou funkci (např. zraková, motorická, sluchová) seznam věcí, na které si dát pozor v každé věkové kategorii. Líbí se mi, že Martina hezky skloubila teoretické zázemí s praktickými radami a hrami, kterými se dá vývoj řečí dětí přímo podporovat od nejútlejšího věku.

                                                     Lenka Baratoux, maminka dvou dětí, cestovatelka a fotografka
                                                     www.lenkabaratouxphoto.com

Co vám e-book přinese?

 • Dozvíte se, co je to stimulace vývoje dítěte a jak by měla správně probíhat.
 • Ukážu vám, jaké nejčastější chyby při stimulaci vývoje rodiče dělají a jak to ovlivňuje aktivitu a vnímání dítěte.
 • Naučíte se správný způsob stimulace vývoje a poznáte, kdy už má vaše dítě podnětů příliš a kdy naopak málo.
 • Vysvětlíme si, co vše se na vývoji řeči podílí, a proč je nutné podporovat vývoj dítěte celkově, ne pouze jeho části.
 • Budete vědět, jak zrakové a sluchové vnímání, pohyb a myšlení ovlivňují vývoj řeči, a díky tomu se budete umět správně rozhodnout nejen s výběrem činnosti, ale jaké hračky jsou vhodné pro vaše dítě. A to podle jeho schopností, vyzrálosti i věku.

A pak vás provedu krok za krokem více než 60 činnostmi, které vývoj těchto čtyř základních složek osobnosti podpoří.

 • Seznámím vás s mnoha jednoduchými pomůckami a hračkami a vysvětlím vám, kdy a za jakým účelem je použít. Budete také vědět, co daná hračka u dítěte rozvíjí.
 • Dostanete do ruky důležité vývojové mezníky, podle kterých poznáte, zda se vaše dítě v dané dovednosti správně vyvíjí.
 • Naučím vás, jak správně rozvíjet sluchové vnímání, zrakové vnímání, myšlení i pohyb dítěte a budete vědět, v jakém věku můžete jednotlivé činnosti s dítětem dělat.

Mnoho rodičů děti správně stimuluje, ale když slyším, jakým způsobem s nimi mluví, je jednoduché najít důvod, co vývoj řeči dítěte brzdí. Správný mluvní vzor je totiž základ. Právě od vás se dítě řeč učí.

 • Vysvětlím vám, proč je mluvní vzor důležitý a jak může brzdit nebo podpořit vývoj řeči dítěte.
 • Naučím vás několik principů správné komunikace s dítětem.
 • Upozorním vás na nejčastější chyby, které rodiče při komunikaci s dítětem dělají, a vy se jim budete moci vyhnout.

Pojďte do e-booku nahlédnout 

 

A nejen to, k e-booku dostanete ještě 2 bonusy zdarma.

 

 Seznam stimulačních hraček pro děti od 0 do 3 let

Protože správně zvolené hračky udělají polovinu práce za vás. 

 

Co v seznamu najdete?

Seznam obsahuje více než 30 doporučených stimulačních pomůcek pro děti od 0 do 3 let, které rozvíjí osobnost dítěte jako celku, a také podporují vývoj řeči.

V seznamu se dozvíte, pro jaký věk je hračka vhodná, a které dovednosti u dítěte rozvíjí.

Díky seznamu si můžete zakoupit vhodnou sadu stimulačních hraček pro vaše miminko.

Naučím vás, jak rychle poznat dobrou hračku a co vše by měla správná hračka splňovat.

Ušetříte pravděpodobně hodně peněz, jelikož se díky seznamu vyhnete nákupu sice hezkých, ale mnohdy zcela neúčelných hraček.

Jako maminka tří dětí i jako terapeutka vím, že většina rodičů se srovnávání dětí nevyhne. Považuji za důležité srovnávat dítě se sebou samým, ne jeho vrstevníky ani sourozenci. Důležité je sledovat vývoj dítěte v čase, vnímat jeho pokroky.

Proto vývojové tabulky použijeme jinak, než je zvykem. Budou nám vodítkem ke sledování vývoje dítěte v čase a ujistí vás, že se vaše dítě neustále správně vyvíjí. 

Vývojové tabulky pro děti od 0 do 3 let

K čemu vám budou?

 • Obsahují důležité vývojové mezníky sluchového a zrakového vnímání, myšlení, pohybu i řeči.
 • Mohou sloužit jako vodítko správného vývoje dítěte i jako inspirace k další činnosti.
 • Budete mít jistotu, že se vaše dítě vyvíjí správně.

To vše za 450 Kč

14 denní garance vrácení zboží bez udání důvodu je pro mě samozřejmostí a pro vás tou nejlepší jistotou.

Dříve než kliknete na tlačítko „koupit e-book", pojďme si ještě zodpovědět pár otázek.

Mohu tyto informace získat na internetu zdarma?

 • Ano, některé z informací najdete na internetu, ale určitě ne v tak ucelené podobě, jak jsou uvedené v e-booku.

Najdu tyto informace v jiných publikacích o vývoji dítěte?

 • Jako logopedka, ale také jako maminka tří dětí jsem přečetla mnoho odborných knih a díky tomu vím, co na trhu chybí, jak svůj e-book odlišit od těch ostatních, a přinést rodičům nový a ucelený pohled na podopru vývoje řeči.
 • Na pozadí tohoto e-booku stojí více než deset let odborné praxe s dětmi s těmi nejtěžšími postiženími a zároveň také sedm let trojnásobných mateřských zkušeností. Vím, co funguje. Odborně i lidsky.
 • Ve své praxi jsem se naučila, že komplexní přístup k dítěti je nejlepší podpora i terapie. A tento přístup vás v e-booku naučím.

Zdá se vám, že je na podporu vývoje řeči příliš brzy?

Ujištuji vás, že není. Ba naopak. Co pro své dítě uděláte správně nyní, nemusíte pak dohánět na logopedické terapii v jeho čtyřech letech.

 

Co si koupí e-booku ušetříte?

Nemůžu vám slíbit, že ušetříte peníze, protože logopedie je hrazena ze zdravotního pojištění. Co vám ale může slíbit je, že si ušetříte čas. A opravdu hodně času. 

Nácvik jedné hlásky zabere dětem 3–6 měsíců. Většina dětí má však chybných více hlásek. Takže v případě, že vaše dítě bude mít vadu řeči, můžete očekávat, že vás čeká rok docházky na logopedii a každodenní domácí cvičení v rozsahu alespoň deseti minut. A to ani nemluvím o tom, že si pravidelnou logopedickou terapii mnoho rodičů musí čerpat neplacené volno. 

 A víte, co se říká, čas jsou peníze :).

Těmito jednoduchými aktivitami nyní strávíte s dětmi příjemný a smysluplný čas a budete je cíleně podporovat. 

 

A pokud ještě váháte, přečtěte si, co o e-booku říkají ostatní.

 

 

E-book předčil mé očekávání. Je v něm tolik informací a praktických cvičení, že žádnou další knihu o podpoře vývoje do tří let dítěte nepotřebujete. Zároveň je označeno, kdy případně zpozornět. Podle mě je to studnice informací, ke které se můžete opakovaně vracet a vždy najdete něco nového. Doporučuji ji všem maminkám miminek, aby již od prvních měsíců měly ucelený návod, jak vývoj řeči podporovat.

Zuzana Šmidrkalovákontaktní rodičovství Srdcem k dětem, www.zuzanasmidrkalova.cz

" To, že na dítě nebudu šišlat, i to, že nebudu používat dudlík, jsem věděla již v těhotenství. V nejbližším okolí jsem viděla, jaké nedostatky může malé dítě v mluvené řeči mít. Začala jsem tedy hledat informace, jak problémům předejít. Na první pohled se zdá, že je na internetu spousta informací. Při bližším pohledu jsem ale zjistila, že jsou velmi povrchní a některé články jsou doslova zkopírovány na několika webech pro maminky. A mně nestačily články typu "Dudlík ano či ne". Na Martinu Kolmanovou jsem narazila úplnou náhodou. E-book jsem nekoupila ihned. Nakonec jsem se ale rozhodla knihu "Jak podpořit vývoj řeči dítěte od 0-3 let?" zakoupit. Musím říci, že jsem peněz nikdy nezalitovala. Líbí se mi, že jde Martina ve vysvětlování jak funguje vývoj řeči dítěte dostatečně do hloubky, zároveň jsou ale kapitoly krátké a psané pro laiky. Díky této publikaci jsem si potvrdila svůj názor o propojení psychomotorického vývoje s mluveným projevem dítěte. Zároveň jsem si odnesla praktické typy, jak s dítětem "cvičit" a pracovat na tom, abychom se (snad) v budoucnu vyhnuli logopedii. Potěšil mě i "benefit" o tom, jaké hračky koupit pro rozvoj dítěte. Ušetřilo mi to spoustu času hledání na internetu. Mé dítě není nyní zahlceno přemírou zbytečných hraček. Nejsem člověk, který jen tak něco doporučuje. E-book "Jak podpořit vývoj řeči dítěte od 0-3 let?" však mohu s čistým svědomím opravdu doporučit. Nyní jsem již bez váhání zakoupila další e-book "Jak na první lžičku" a s dcerou už začínáme využívat dalších nových poznatků 🙂 "

Hana Fabíková, Pardubice

Tento e-book je naplněný až po uši informacemi, jak se správně věnovat nejen vývoji řeči. Díky tomu jsem si uvědomila, že spoustu věcí dělám intuitivně, a také jak celkový přístup k dětem, který máme podobný, se zásadně promítá do vývoje řeči. Skvěle popsané je také to, na co si dát pozor a co kdy by dítě mělo umět. Doporučuji všem, co mají rádi vedené a strukturované informace a návody, když potřebují jistotu, že vše dělají správně. A nic dalšího už nepotřebujete, protože tady je komplet vše potřebné a důležité.

Kateřina Venzarová, Čarovýchova šťastných kluků, www.venzarovi.cz